En Sevdiğim Şarkı ve Biz Kimiz?

Merhabalar

Bu gün size bir film veya dizi önermeye gelmedim. Sadece biraz konuşmaya geldim.

Başta buraya girdiğimde aklıma bir gelmemişti. Ne yazacaktım ki..Veya düşündüğüm şey hakkında nereden konuya gireceğime dair bir fikrim yoktu. Karşıma sonra Blog Fikir Üreticisi çıktı. Birkaç öneri karşısında ” Seni en iyi anlatan şarkıyı ve nedenini anlatmaya ne dersin? ” olanı seçtim.

Beni en iyi anlatan bir şarkı ? Bunu düşündüm biraz fakat bulamadım. Beğendiğim her şarkıdan bir kuple benim içindi sanki. O yüzden bende en çok duygulandığım ve yerini asla değiştiremeyeceğim, en çok sevdiğim şarkıyı anlatmaya geldim. Hatta bu yazıyı da onu dinleyerek yazıyorum. 

Sezen Aksu – Dua 

Şarkı ile Sezen Aksu’nun tüm şarkılarını dinleme arzusu ile çıktığım yolda karşılaşmıştık. İlk dinlediğimde oturdum ağladım. Hiçbir sebep yokken hem de. İkinci dinleyişimde sözlerine odaklandım, düşündüm. Ne kadar haklı sözleri var değil mi? Ne kadar içten..  Herkesin ara sıra açıp kulak kesilmesi gereken bir şarkı. ‘‘Yüce tanrım bizleri affetsin” 

Peki biraz da yaptıklarımızı düşünelim, yapacaklarımızı ve hayallerimizi. Neyiz biz? Bizi biz yapan şeyler nelerdir? Biz nasıl biriyiz yahu? Yaptıklarımızın etkileri neler? Etkilenenler ne halde? Mutlu mu, Mutsuz mu? Empati kuruyor musunuz? Hiç kurdunuz mu? Aşık oldunuz mu? Olduğunuzu mu hissettiniz? Nasıl bir duygu? Bencilce mi davranıyorsunuz yoksa sadece öyle davranılmasına alışık olduğunuz için mi tepkiniz o şekilde? Etrafınızdaki insanlar nasıl biri olduğunuzu düşünüyorlar? Öldükten ne kadar sonra unutulacaksınız ?…

 Karşınıza bir sürü soru çıkartabilirim. Önemli olan bu sorulara içtenlikle cevap verip kendinizi tanımanız. Kim olduğunuzu, ne için burada olduğunuzu.. Soruların bazılarına cevap zor bulunuyor değil mi? Her gün kendinize bu sorulardan sorun. Her gün bakalım ne gibi değişiklikler olmuş. Günden güne ne katmışsınız kendinize. Şarkı da tam bana bunları hissettiriyor. Kim olduğumu, ne olduğumu hatırlatıyor. Umarım sizlere de hatırlatır. 

”Ne para ne pul ne iktidar ne de güç
Bu değil gerçek bu değil gerçek
Bu kavga bir hayırsız düş
Uyanır neslim uyanır elbet”

Okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi günler, iyi haftalar 🙂 

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sol yanım dizisi yorumlama
Sonraki
BURNUMDAKİ SOLUK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.