BURNUMDAKİ SOLUK

En altta paylaştığım linki dinleyerek okursanız sevinirim. İyi okumalar dilerim…

Bazen bazı şeylerin ters gitmesini istiyorum. Geri gelmesini istediğim günler her an daha da yaklaşsın bana istiyorum. Gözlerimde geceden sonra gelen sabahın ilk ışıkları… Gerçeklerin acıtmadığı, aksine iyileştirdiği bir dünya. Pırasa kokmayan güzel günler…

Pembe papatyalar gibi masumca süzülmek istiyorum rüzgarda. Parmaklarıma konan uç uç böcekleri nasıl yürüyor sonrada uçup kayboluyorsa ben de yüksek bi tepeye uçup biraz gezindikten sonra ortadan kaybolmak istiyorum.

Sıcak bir tebessüm , aslında birçok başarının en güçlü basamağıdır.

Gökkuşaklarının sıra sıra dizilip daldığı bulutların arasında dallanıp budaklandığı gökyüzündeki muhteşem görüntüsü.. İşte bunların dolup da taştığı mükemmel bir alem istiyorum . Varsın her şey de yolunda gitmesin . Yatağından çıkmış bir nehir gibi, özgür ve engelsiz.

Tastamam bir ay gibi parlamak isteyen ,hislerini temizleyen bir kıvılcım. Tek gereken şu ki hasat zamanı yeni bitmiş tarla . Ya da ekilmeye hazır bir bahçe. Yardıma muhtaç biri gibi zamanın akışını seyredebilmek. Her şeyin başı sağlık her kedi sevilmeyi hak eder ve her güzel gün biter…

Alevler arasında kaybolmuş bir kelebek. Kış uykusundan uyanamamak kadar kolay aslında bütün bunlar. Belirsiz çizgilerle çevrelenmiş bir portre belki.

Duyguların şaşırttığı o karmaşık anlar aslı astarı bilinmeyen doğrular, doğruluğu kanıtlanmış bilgiler. Okurken keşke bitmese dediğimiz kitaplar. Bazen en yakın dostumuz bazen en uzak en can alıcı kuzey.

İnanmanın güvenmenin verdiği huzur. En tatlı unutkanlığın ağızda bıraktığı tat. Farelerin sinirlendiği olur olmadık yerlere koyulan kapanlar. Hayatı bize zor kılan bizleriz. Damarlarımıza sığmayan kan..

Bazen burnumuzdan aldığımız bir soluk . Öfkemizden geriye kırık camlar kalmasın siz siz olun her şey tersine de gitse yoluna da girse hayat bir pamuk şekeri kadar yumuşak ve pembe olsa da ıslanınca küçülüp eriyebiliyor. 

  https://www.youtube.com/watch?v=VYCOg-yglNM

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.