Kod:2122402 "Hacedboykar"

Yazı Kodu: 202122402

Yazım Tarihi:  24.02.2021

Yazı Konusu: Kişisel Gelişim

 

                                                                        HacedBoykar 

          Merhaba okur, ben Abuzer MERCİMEK…

          Bu yazımda siz değerli okurlarıma “HacedBoykar” kimdir? Haydi Başlayalım…

          Günümüz gelişmeleri doğrultusunda insanlık teknoloji ve internet çağı ile tanıştı. Tabi bu tanışma insanlar için sancılı oldu diyebiliriz. Bunların en temel sebeplerinden birisi ise oyunlar ve sosyal medyalardır. Oyunlar ve sosyal medya platformları insanların tanışması ve etkileşimde bulunması için var olmuştur. İnsanlık ise bu platformlarda saf duygu ve gerçek profilleri ile yer almadı. Sahte profiller ve bu profillere sahte duygular katarak farklı bir boyut oluşturdular. Evet gerçekten böyle oldu.  

          Ben internet ve teknoloji ile küçük yaşlarda tanıştım. O zamanlarda herkes gibi bir kahramanın adını, sokak ağzından kelimeleri ve diğer ilginç kullanıcı isimleri kullandım. Ancak bir süre sonra kişisel gelişimim ve sosyal medyanın gelişimi sonucunda gerçek kimliğim ile sanal kimliğim arasında farklılık oluştu. Bu duruma müdahale etmek zorundaydım. Bu sorunu çözmedeki ilk adımımı atmış oldum. İlk adım kendime özel, kullanıcı adı oluşturmaktı. 

           Kullanıcı adımın doğuşu…

           Ben çok fazla film ve video izleyen birisiyim. Ayrıca dijitalin temellerine de ilgi duymaktayım. Kullanıcı adım ise bu ilgi alanlarımdan doğmuştur. “HacedBoykar” Haced; benim için sistem demek, kilitlenmek demek bana göre dijital demekti. Boykar ise; “Yenilmez 3” filmini izledikten sonra oradaki başrolün izleyiciye aktarmış olduğu düşsende, kaybetsende ayağa kalktığında kazanabiliyor olmaktı. Evet kendime özel olan bu kullanıcı adı bu şekilde oluştu. 

          

Abuzer (Hacedboykar) Mercimek
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İŞ YAŞAMINDA SATIŞ REKABETİ VE SATRANÇ
Sonraki
Sokak Hayvanları

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.