Kendin için yaşa

Ne mi öğrendim . Kimseden birşey beklemeyi.

Kimse için bekleme, kendi zamanını seni anlamayan insanlar için boşa harcamaya değer mi ? Zaman mesela geçmediğini yerinde saydığını söylediğimiz zaman . Aslında ne kadar da hızlı geçiyor öyle değil mi ? İşleyişini öğrendiğimiz herşey ne kadar da kolay bir yol alıyor . 

Şu hayatta senden daha önemli olan hiçbir şey yok . Kendini mutlu etmenin bir sürü yolu var . O zaman neyi bekliyorsunuz ? Harekete geçmenin zamanı sizce de gelmedi mi ? Sizi mutlu eden şeyi bulun . İnsanların ne dediğinin ne önemi var . Şimdiye kadar onları umursadığımız için geldi zaten başımıza gelenler . Hadi biraz da kendin için yaşa …

Dahası da var etrafına bak . Herşey ne kadarda güzel . Doğa her sabah tekrardan uyanıyor . Ve doğan güneş . Bir umut var orda bir yerde . Yeniden başlamanın umudu . Gökyüzüne bakıyorum ardından bugün diğerinden farklı hiç bulut yok gökyüzünde her yer aydınlık . Çiçeğim açmış bana hala bazı şeylerin güzel olduğunu kanıtlamaya çalışır gibi . Umudumun ve hayallerimin bitmek üzere olduğu şuan hayat bana kucak açıyor. Beni tekrardan yakacağını biliyorum ama buna rağmen sarılmaktan vazgeçemiyor bir halde buluyorum kendimi . Ne olursa olsun . Ben yılmamam gerektiğini hatırlıyorum ve tekrardan gülümsüyorum evrene . Merhaba hayat bak burdayım yılmadım . Peki bu sefer ne yaşatıcaksın bana gerçi artık fark etmez ne kadar güçlü biri olduğumun farkına vardım . Artık önümde hiç bir engel yok .

mavi-aksoy
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çocuk Olmak
Sonraki
Seni Sana Anlatan Ben

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.