KARANLIK BİR ZİHİN ve BOŞLUK HİSSİ

      Karanlık; bir zihnin içinde sürekli vızıldayıp duran sivrisinekler gibidir. İlk başta sinek geldiğinde umursamazsınız. Ama zamanla o sizi çok rahatsız eder ve öldürmek istersiniz veya yok etmek. En kolayı sineklik ile öldürmek istersiniz ya da sinek ilacı sıkmak. Ama sinek ilacı kulağı kurtarsa da koku duyusunu yitirir o yüzden cam açmaz mısınız… Zihinde karanlıklar da buna benziyor kurtulduğunuzu sanarsınız ama başka bir tarafta o faaliyete devam hiç vazgeçmiyor değil mi tıpkı daha çok yaşamak için insan vücudunda içten bitiren virüs gibi neden direkt saldırmıyor peki vücudun savunma sistemi alt edecek eğer güçlü ise… Bu zehir düşünceler gibi…Bazen insanı boşlukta gibi hissettirecek kadar  dehşetli düşüncelerinden rahatsız olan beynini tutan bir insan evladı…Peki bu neden oluyor ağır yaşam şartları ve bunu neden yapıyorsun sorusuna cevap bulamadığında boşlukta gibi amaçsız hisseder insanoğlu. Kendimden örnek vereceğim ders çalışma sebebini bulamadığım zaman o kadar istekli olmuyorum bunu düzenli yapıyorum böylece o boşluk hissinden biraz olsun kurtuluyorum plan yapmak işinizi kolaylaştırır ve o planın neden olduğunu sorgulamayın. Sadece yapın. 

      Bir de kimsesiz biri iseniz ve dertleşecek hiç kimse yoksa o zaman o boşluk hissi ve karanlık günyüzüne çıkar. O an bazen dediğiniz keşke ölsem de bu dünyadan bu kadar çekmese.Belki de sadece bu lanet hissleri sadece siz  yaşadığınızı düşünüyorsunuz ama değil tüm insanlık bunlarla uğraşıyor. En ünlü kimselere dönüp baktığımızda depresyon yüzünden intihar edenleri görüyoruz. Bunu okuyan hayattan bıkan sadece tiktokta cringe olup oradaki boşluk tuşuna basıp bu hayattan da kurtulsam diyen kardeşim sadece sen değilsin ben daha yeni böyleydim ve buraya yazıp kurtulup kendi işime kaldığım yerden devam etmek istedim. Bu karanlık plan yapmadığım ve elimi ve zihnimi her boş bıraktığımda ortaya çıkıyor. Bunu yapınca böyle oluyorum fakat bu boşluk hissi ve zehir düşüncelerimin beni yönetmesine izin verirsem komik bir şey olduğunda gülmeyen üzücü bir olay olduğunda da donuk suratlı hissiz biri olurum. Yoksa siz sanıyorsunuz o sosyal medya insanları ve zengin, başarılı kimseler bunları hissetmiyor. Sadece kendilerini mükemmel gibi göstermek isteyen mükemmeliyetçi zihniyetin eseri bu… Ama biz her şeyden önce insanız. Kırılan ve yeri geldiğinde gülen bir varlığız. Ben o yüzden o iğrenç uygulamaları açıp bir kez olsun bakmadım. Büyüsemde oraya girmek istemem. YouTube kullanıyorum sadece. Diyeceksin sen insan mısın kardeşim nasıl yaşıyorsun. Biliyor musunuz ailem kadar bu aptal kutularına bakan ve bir kez olsun nasılsın sorusunu  ilettiğimde boş gören tanımıyorum sizin aileniz de böyle eminim. Kardeşim kendim ile barışık olmayı öğrendim ilk olarak. Evet, kalkar kalkmaz ilk yaptığım yapılacakları proglamlamak oluyor. 

     Peki, ben kiminle sohbet edeceğim birçok kişinin garibine gidebilir ben bazen sadece kendi kendine konuşuyorum kendi kendimi tebrik ediyorum bu tam bir çılgınlık geliyor deli gibi gözüküyor diğer insanlara ama ben sahte gülüşler ile dolu ve sahte bir hayatı yaşacağıma yalnız olmayı tercih ederim. Hiç değilse yalnızım kimse beni desteklemiyor diyip kendime ansiyete ve depresyona sürükleyip bu dünyada yaşamayı kendime fazlalık görmekten daha iyidir diye düşünüyorum. 

    Sizi bu hislerden kurtarmak için vereceğim tavsiyelerin kısa özeti :

1.Kendinizi sevin sebep  ne olursa olsun nefret etmeyin. 

2.Sabah kalkar kalkmaz plan program yapın. 

3.Yaptığınız işleri sorgulamayın. Sadece yapın. 

 4. Sosyal medyada boş boş gezip diğer insanların gezip tozduğuna bakmayın. Çünkü orası sadece güzel anların paylaşıldığı bir platform. Hatta aklınız varsa silin o uygulamaları. Orada boş boş ekran kaydıracağıma ve boş insanları ünlü edeceğime kitap dünyasında gezerim. 

5.Hedeflerinizi belirleyin ve onun için uğraşın. Mümkünse diğer insanlara paylaşmayın aileniz haricinde akrabalar bile misafirliğe açık aramak için geliyor şu devirde. 

6. Ruhunuzu besleyin. Yapabileceğiniz aktiviteler film yada dizi izlemek olabilir, kitap okumak veya müzik dinlemek(depresif olan hiçbir şeyi izlemeyin yada dinlemeyin siz zaten kötü bir zihne ve ruh haline sahipsiniz o an), yazmak, çizmek ve yaptığınız hangi iş olursa kötü bir zihin ile başlamayın. Nasıl başlarsanız öyle gider.

  Evet bu kadardı anlatacağım çok rahatladım yazınca beğendiysen bir de beğeni butonuna basarsan sevinirim. Bu yazıyı yazarken ilham kaynağı olarak bir şarkıyı kullandım. Evet bazen ilham sadece bir şarkı, kitap yada film, dizi sayesinde geliyor. İlham gelmiyorsa üzülmeyin o an zamanı değildir eğer yazım hakkında düşüncelerin yada içini dökmek istediğin bir konu varsa aşağıya bekliyorum adamakıllı dinleyeceğim ve sana güzelce öneri vereceğim sevgili okur. Okuduğun için teşekkür ederim  

   https://youtu.be/MSAN-2CNMVo 

(Gayet güzel bir ilham kaynağı oldu benim için tavsiye ederim bir de anlamına da bakarsan daha iyi olacağını düşünüyorum.) 

İkona
Subscribe
Bildir
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ
Sonraki
Cehalet

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.