Güne Erken Başlamak mı?

Güne Erken Başlamak mı?

Güne Erken Başlamak mı?

Günaydınlar.
Herkese güzel bi gün diliyorum.

Ülkemizde %80 oranında bir insan topluluğu sabah mecbur olduğu için erken kalkıyor. Ve yataktan büyük bir çoğunluğun nasıl kalktığı hepimiz biliyoruz. SÜRÜNEREK, SÖVEREK, LANET EDEREK …

Peki ya bu eylemi değiştirebilsek nasıl olurdu ?

İşe yarayan bi kaç tüyo için buradayım.

ilk olarak gece yatarken ertesi güne dağ kadar işiniz ve sorumluluğunuz olsa bile “bunları kolaylıkla halledebilmem için neler mümkün ?” Sorusunu sorun kendinize cevap vermeyin , ALLAH’a (evrene) sorduğunuz bi soru olarak kalsın. 

İkinci olarak sabah ilk kalktığınız da hoşunuza giden bir şeyi yapmayı hedefleyin. Oyun oynamak , makyaj yapmak , kitap okumak , duş almak.. Ne isterseniz. Onu düşünerek uyuyun. Ve gerçekten yapın, gerisini düşünmeden.Sabah kalkmanız yarı yarıya kolaylaşacaktır.

Tabi erken yatmak gerektiğini söylemiyorum bile. 11-3(4) saatleri arası en verimli uyku biliyorsunuz ki. Buna da dikkat edelim.

Ve son olarak uyanabildiğimiz , kalkabildiğimiz ve kendi işimizi kendimiz yapabildiğimiz için şükredelim. Bu şekilde söyleyince biraz “ya tabi tabi” oluyoruz ama işe diğer türlü bakınca etkiliyor. Şöyle ki ; sabah uyanıyorsun ama birinin gelmesini bekliyorsun çünkü tek başına hareket edemiyorsun, doğrulup iki çift kelime söyleyemiyorsun ne kadar acı. Peki daha kötüsü ertesi güne her gün ki gibi yığınla bekleyen işiniz var ve istemeye istemeye gidip uyuyorsunuz ama işler istediğiniz gibi gitmiyor ve sabah uyanamıyorsunuz. Tüm aileniz , sevdikleriniz perişan.
Şükürler olsun biz bu günde uyananlardan olduk. 

Sevgiyle kalın , hoşça kalın.

1yorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayattan Ne Anlamadım…
Sonraki
Üzüm Üzüntüler

Üzüm Üzüntüler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.