Isındıracak Doğalgaz Faturası Tasarruf Önerileri

Isındıracak Doğalgaz Faturası Tasarruf Önerileri

Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları için ne yapılmalı? Kazan ne zaman ve hangi dereceye kadar çalıştırılmalıdır?

İşte doğalgaz faturasının az gelmesi için tavsiyeler için garantili bir formül

Kışın gelmesiyle birlikte doğalgaz kullanımına başlandı. Doğal gaz tüketicileri para biriktirmenin yollarını araştırıyor. Evde olmadığı zaman kazanı kapatmak, para kazandırmaz.

Isındıracak Doğalgaz Faturası Tasarruf Önerileri

İşte doğalgaz faturasını düşürmenin garantili yolları için alınacak önlemler

16/1

Oda termostatları, ısı verimliliğini önemli ölçüde etkiler. Doğalgaz faturasını düşürmenin yolları arasında olan oda termostatları istenen sıcaklığın sabit olmasını ve kazanın gereksiz yere çalışmasını önler. Bu faturada% 6 tasarruf sağlar.

16/2

Perdeler petekleri engellememelidir. Ayrıca, koltuklar, masalar veya çiçekler bal peteğinin önüne yerleştirilmemelidir. Açık petek alanın daha çabuk ısınmasını sağlar.

16/3

Kombiyi kapatmak, geceleri kapatmak yerine daha düşük bir sıcaklıkta tutulmalıdır. Geceyi kapatarak tasarruf yapılmaz, çünkü kombi ertesi gün ısınmak için daha fazla enerji harcar buda doğalgaz faturası düşürme yollarından değildir. Geceleri kombiyi düşük sıcaklıklarda tutmanız daha iyidir..

4/16

Doğalgazı ucuza kullanmanın yolları içinde kombi sıcaklığını uygun olmasıdır kazanın derecesi normal yaşam standartları için 22 derece, gece 17-18 arasında tutulmalıdır.

5/16

2018 yılında, Türkiye yoğuşmalı kazanlara geçiş yaptı. Türkiye’de konvansiyonel bir yoğuşmalı kombiden daha etkin bir sisteme geçişi tanıdık bir hale getirdik. Eski klasik kombinin en büyük avantajı, bacaya gizlenmiş ısıya değer katarak çalışmasıdır. Hem çevre dostu hem de daha ekonomiktir.

16/6

– Çatınızı en az 10 santimetre kalınlığında uygun bir yalıtım malzemesiyle yalıtın. Bu işlem için maliyet en fazla iki yıl içerisinde geri ödenecek ve yakıt tasarrufu sağlanacaktır.

16/07

Duvarlarınızı, mühendisin bilgisine bakarak kaplayın. Giderlerinizi 2 ile 5 yıl arasında geri kazanabilirsiniz.

16/8

– Kazan alırken, konut için uygun olan hermetik veya havalandırmalı bir kombi satın alın. Çalışmakta olan cihazı görün.Doğalgazı düşürmenin yolları arasındadır.

16/9

– Pencerelerinizde çift cam veya çift cam kullanın. Harcamalarınızı 5 yıl içinde geri alacaksınız.

16/10

– Yoğuşmalı kombileri tercih edin. Satış sonrası servis ile TSE ve CE sertifikalarına bakınız ve farklı markaları mutlaka karşılaştırınız.

16/11

– Oturma odaları için 22 santigrat derece ve yatak odaları için 20 santigrat derece önerilir, ancak oda sıcaklığını 1 santigrat derece düşürür. Oturma odaları için 21 santigrat derece, yatak odaları için 19 santigrat derece seçerseniz, toplam yakıt tüketiminiz yüzde 7 azalır.

16/12

Kombilerde ideal ısı değerleri, ısıtılacak evin veya odanın büyüklüğüne ve yerine göre değişebilir. Ancak, antre ve salon gibi alanlarda ortalama 15 derece, salon, yatak odası ve mutfak gibi alanlarda 20-22 derece sıcaklığa sahip olmak yeterlidir. Kazan sıcak su ayarları için ideal sıcaklık ortalama 60 derecedir. Bu sıcaklığın sıcak su değeri yaklaşık 20 derece olacaktır.

16 13

Türkiye Mimar ve Mühendisler Odası (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi ayrıca kombilerin daha verimli ve verimli kullanılması için bazı önerilerde bulundu. MMO’nun verimli bir ısıtma sistemi için önerdiği notlar aşağıdaki gibidir:

16/14

>> Dış sıcaklığa bağlı olarak, ısıtma cihazlarını sürekli olarak düşük sıcaklıklarda sürekli aralıklarla yakmaktan daha yakıcı olması daha ekonomiktir.

>> Pencerelerinizde ve kapılarınızda hava sızdırmazlığını sağlayın. Hava sızıntısını önlemek için pencere bandı ve süngerler kullanılabilir. Pencere çerçeveleri ve duvar arasındaki boşluklar doldurulmalıdır.

>> Odalar, masalar ve sandalyeler dış duvardan uzak tutulmalıdır.

16/15

>> Geceleri kalın bir kapak kullanarak oda sıcaklığını 16–18 ° C’ye düşürün.

>> Radyatörlerin üstleri ve önü örtülmemelidir.

>> Perdeler radyatörü örtmemelidir.

>> Evin kullanılmayan bölümlerinde radyatörler kapatılmalı ve kısıtlanmalıdır.

>> Oturma odaları ısıtma ile nemlendirilmelidir. Çünkü nem, sıcaklığı daha fazla hissettirir. Ayrıca, üst solunum yollarındaki sıcaklık nedeniyle kuruması önlenmiş olur

İlginizi Çekebilir: 

Para Yokki Biriktirelim Demeyin, Buyrun Para Biriktirme Formülü

 

Orhan
İnternet üzerinde araştırma yapmayı seven ve teknoloji ile yakından ilgilenen , geçen zaman içinde sahip olduğum bilgi birikimini paylaşabilmek için yazmayı seçen biriyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Her Kalbin Vardır Kırıldığı Bir Yeri
Her Kalbin Vardır Kırıldığı Bir Yeri

Her Kalbin Vardır Kırıldığı Bir Yeri

Sonraki
Yine mi Erkekler?
Yine mi Erkekler?

Yine mi Erkekler?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.