Cehalet

Günümüz en büyük problemlerinden olan,kimine göre farklı kategoriler içerisinde yer alan ama aynı kapıya çıkan cehalet sorunu,tüm sorunların başında gelir.

Okumayı,araştırmayı,görmeyi,bilmeyi sevmeyen bir toplum;yalnızca oturarak,keyfi değerlerini öncelik alarak,düşünmeyi unutarak yıkılmaya mahkumdur.Dünya git gide değişip,gelişiyor.Peki ya insanlar? İşte insanlar daha da geriliyor.

Görüşlerinizi doğru araştırmalı,özünüzü,tarihinizi bilmeli hatta karşı görüşler hakkında bile bir fikriniz olmalı.Konuşmak için konuşmak,ömür boyu susmanıza neden olur.

Bu bahsettiğim ciddi bir nokta.Çünkü cehalet hataları,yanlışları beraberinde getirir ve bu yanlışlar sizi çıkmaza sürükler.Gelecek için,Eşiniz,çocuğunuz,anneniz,babanız,ülkeniz için gelişmeli,yaşantınızı daha bilinçli hale getirmeli,aslında yaşıyor olduğunuzun anacına varmalısınız.

Sektörlerden örnek vermek gerekirse,artık işini en iyi yapan muvaffak olabiliyor.İşini en güzel bilgiyle süsleyen,en faydalı olan ayakta kalabiliyor.İşte en temel bunu yapabilecek insanlar ise Cehaletten uzak kalabilenler oluyor.

Hemen şimdi olduğunuz yerden kalkın ve bir kitap,ansiklopedi,dergi,gazete okuyun! Ama okuyun! Öğrenin,düşünün,yorum yapın,çözüm üretin.Yarına sizin de katkınız olabilir.Kim istemezki düşüncelerinin,bilgisinin dünyaya yayılmasını? 

En önemli söyleyeceğim şey ise Hiç bir şey için geç değil! Başarabiliriz! 

ulkuhan-turkoglu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KARANLIK BİR ZİHİN ve BOŞLUK HİSSİ

KARANLIK BİR ZİHİN ve BOŞLUK HİSSİ

Sonraki
Geleceğin Temeli Öğretmenler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.