KALK !

Yaşamımız boyunca insanlar elde etmek istedikleri paraya, işe, aileye ve ya iş yerlerindeki statüye ulaşamayabiliyor ya da hak ettiklerini alamayabiliyorlar. Evren bize bazen istediklerimizin dışında imkanlar sunar ve bu imkanlar olmasını istediklerimizden daha güzel sonuçlar ve bizlere daha iyi hayat bahşedebiliyor. Önemli olan bu yolda engellere takılsak bile vazgeçmeden inandığımız yolda yürümektir. Bize verilenleri en doğru şekilde değerlendirmek ve evrenin bize sunduklarını akıllı yöntemlerle kullanabilmektir.

Bazen çok istediğin birçok şeye sahip olamayabilirsin. Emeklerin karşılığını almadığın zamanlar da olacak belki. Hak ettiğin değeri göremeyeceksin bazen.  Arkadaşlarından ihanete uğrayabilirsin, sevgilin aldatabilir ya da sevdiğin insanları kaybedebilirsin. Ne olursa olsun bu hayat ne kadar muhteşem olsa da ne kadar bize güzelliklerini sunup gül bahçeleri verse de aslında dikenli bir yol. Yalın ayak yürümesini de ayağımızda en kaliteli ayakkabının olduğu zamanlarda bile yürümeyi ve koşmayı bilmeliyiz. Engeller hayatımızın her anında olacaktır. İş, aile, sevgili, patron … Aklına ne gelirse sıralı bir şekilde her anımızda bu gibi sorunlar karşımıza çıkacaktır.

Bizler bu sorunlarla başa çıkabilmeyi öğrenebilmeliyiz. Düştüğümüzde kalkmalı, yeni bir yol haritası belirlemeli ve kalkıp ilerlemeye devam etmeliyiz. Yürümeden koşamayız ve unutmamalıyız ki küçük işlerle büyük başarılar elde edebiliriz. Tek yapmamız gereken konfor alanından kalkmamız ve başlamamız gerekiyor.

“Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.”

Bernard Shaw

Fatma
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Biricik Dostuma…

Biricik Dostuma…

Sonraki
Bir Çocuğun Hayalinden

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.