Japon Spitz Yavru Köpek Eğitimi!

Spitz cinsi köpekler sahibine aşırı düşkün, heyecanlı ve bir o kadarda savunmacı köpeklerdir. Günümüzde popülaritesi artmış evde beslenilen köpekler kategorisinde en üst satırlarda yerini almıştır. Yavru Japon Spitz Köpeklerinin eğitim yaşı 3 aylık olan köpekler için eğitim verilmesi mümkündür. Yavru köpek eğitimi için ideal yaş aralıklarının dışında verilen eğitimler sonuçsuz kalabilir. Köpeklerin ideal eğitim yaşlarının yanı sıra eğitim türüne göre de yaş aralıkları değişiklik gösterecektir. Bu nedenle eğitim türüne karar vermeden önce köpeğinizin bu eğitim için ideal yaşta ve karakter özelliklerine sahip olup olmadığının öğrenilmesi gerekmektedir.

Yavru Japon Spitz Hangi Eğitimleri Almalıdır?

Yavru Japon Spitz Tuvalet Eğitimi

Her köpekte olduğu gibi Japon Spitz Köpeğinde de ilk alınması gereken eğitimlerden birisi Yavru Japon Spitz Tuvalet Eğitimidir.  Yavru Japon Spitz ve diğer köpeklerin, tuvaletlerinin geldiği belli zamanlar vardır. Uykudan sonra, oyundan sonra, yemek yedikten ve su içtikten sonra, kısacası neredeyse her zaman tuvalet ihtiyacı hissederler. Bu durumda tuvaletlerini oldukça sık yaparlar. Köpeğin yavruyken tuvalet eğitimini alması, kısa zamanda öğrenmesi ve kalıcı olması açısından en doğrusu olacaktır. Spitz tuvalet eğitiminde yavrunuz tuvalet ihtiyacını öğretilen belirli bir alana yapar. Dışarıda verilen eğitim de ise köpeğiniz tuvalet ihtiyacını karşılamak için dışarı çıkmayı bekler ve bu süre içerisinde de evde tuvaletini tutmayı öğrenir. Yavru Japon spitz sevimli olmalarının yanında da bir o kadar inatçı köpeklerdir. Evde Yavru Japon Spitz Eğitim konusunda kendinize güveniniz yoksa mutlaka uzaman eğitimcilerden destek almanız faydalı olacaktır.

Japon Spitz İtaat Eğitimi

Japon Spitz Temel İtaat Eğitimi,. Köpek eğitimi, bir köpeğe belirli komutlara ve ipuçlarına tepki vermeyi öğretmenin yanı sıra bilinçli olarak doğal davranışlarını geliştirerek bağımsız hareket etmeyi öğretir. Spitz İtaat Eğitimi sahip ve köpek arasındaki bağı güçlendirir ve daha sağlıklı, konforlu bir birliktelik sürmenize yardımcı olur. Örneğin takip komutunu öğrenen köpeğiniz sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden sizin önünüze geçmeden yürümeye başlayacaktır. Bu eğitimde öğretile bir nevi yöneticinin kim olduğudur. Bir diğer eğitim ise Spitz İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitimde köpeğiniz öğretilen her şeyi tasmasız bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğitimler sırasıyla yaklaşık 30 gün sürmektedir.

Yavru Japon Spitz Sosyalleşme Eğitimi

Her ırkta olduğu gibi erken yaşta Japon Spitz Sosyalleşme Eğitimi alması gerekir. Sosyalleşme, yavru köpeğinizin iyi huylu bir köpek olarak büyümesine yardımcı olur. Diğer köpeklerle tanıştırmak ve birbirleriyle kontrollü şekilde etkileşime girmesini sağlamak da çok faydalı olacaktır. Bu sırada gözlemlenen davranış bozukluklarını sosyalleşme eğitimi ile gidermek mümkündür. Bu eğitimin verilmesindeki amaç köpeğinizin havlama, ağlama, kemirme, mama yememe, saldırma ve korku kontrollerini düzenleme gibi konularda ki sorunların ortadan kalkmasını sağlamaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/japon-spitz-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Chow Chow Çin Aslanı Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
RECEP ÖZER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.