Chow Chow Çin Aslanı Yavru Köpek Eğitimi!

Günümüzde en çok sahiplenilen köpek ırklarından biri olan Chow Chow, kabarık ve yumuşak tüyleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Sevimli oldukları kadarda sert tavırları vardır ve özgürlüğünü düşkün olan bu köpeklerin erkenden eğitime başlaması en doğru karar olacaktır. Çünkü yaş ilerledikçe hırçınlaşmaya ve agresif olmaya eğilimli köpeklerdir. Yavru Çin Aslanı Eğitimi programlı bir şekilde düzenlenmeli ve yaşantınıza uygun dostlar haline getirilmelidir. Kendi başlarına buyruk yaşamayı çok severler. Bu durum eğitim ile çözüm sağlanılmaz ise ileride siz ve köpeğiniz için çok büyük sorunlara yool açabilir.

Chow Chow (Çin Aslanı) Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavruluk döneminden itibaren verilmesi gereken eğitimler şunlardır;

Yavru Chow Chow Tuvalet Eğitimi

Yavruluk dönemi her köpeğin en sorunlu ve en stresli dönemidir. Bu dönemde aldırılacak doğru eğitim köpeğinizin ve sizin hayatınızı kolaylaştıracak, daha sağlıklı bir birliktelik yaşamanızı sağlayacaktır. Tuvalet Eğitimi Evde Çin Aslanı Tuvalet Eğitimi ve Dışarıda Çin Aslanı Tuvalet Eğitimi olarak ikiye ayrılmaktadır. Evde tuvalet alışkanlığı kazanan Chow Chow, tuvalet ihtiyacını ped ismiyle bilinen köpek tuvalet kâğıdına gelerek yapar. Dışarıda tuvalet eğitiminde ise tuvalet ihtiyacını gidermek için sizinle birlikte dışarı çıkmayı bekleyecek ve bu süreç boyunca tuvaletini tutma alışkanlığı kazanarak tuvalet ihtiyacını dışarıda karşılamış olacaktır.

Chow Chow ( Çin Aslanı) İtaat Eğitimi

Chow chow cinsi yaşadığı ortamı ve yaşadığı aileyi aşırı benimser. Sert ve kıskanç olan bu ırkın erkenden Chow Chow Temel İtaat Eğitimi alması gerekmektedir. Bu eğitimde öğretilen bazı komutlar vardır. Örneğin bu komutlardan biri takip komutudur. Takip komutunu öğrenen Çin Aslanı sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden yürüyecek ve asla sizin önünüze geçmeyecektir. Bu eğitim ev içerisinde yöneticinin im olduğunu ve köpeğinizin sizin yaşantınıza uyum sağlamasını sağlar. Bir diğer önemli eğitim ise Chow Chow İleri İtaat Eğitimdir. İleri itaat eğitimi temel itaat eğitiminden önce alınamaz. Çünkü bu eğitimde temel itaat eğitiminden öğrenilen komutları tasmasız bir şekilde uygulamalarıdır. Bu eğitimler sayesinde köpeğiniz ile daha sağlıklı ve daha konforlu birliktelik geçirmenizde önemli derecede yardımcı olur.

Chow Chow ( Çin Aslanı ) Sosyalleşme Eğitimi

Her cinste olduğu gibi Chow Chow Irklarının da yavruluk döneminden itibaren yaşadığı davranışsal bozukluklar vardır. Köpeğinizin havlama, ağlama, kemirme, saldırma gibi sorunlarının ortadan kalması için verilmesi gereken eğitim Chow Chow ( Çin Aslanı) Sosyalleşme Eğitimidir. Diğer köpeklerle tanıştırmak ve birbirleriyle kontrollü şekilde etkileşime girmesini sağlamak da çok faydalı olacaktır. Sosyalleşme eğitimi süresi 1 aydır. Verilecek en erken sürede uzmana başvurmak sizin için en doğru karar olacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/chow-chow-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
"SADECE"
Sonraki
Japon Spitz Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.