American Staffordshire Terrier Yavru Köpek Eğitimi!

 American Staffordshire Terrier, güçlü çene yapıları ve atletik görünümleriyle birçok insanın dikkatini çekmektedir. Günümüzde Bekçi Köpeği olarakta kullanılmaktadır. Korkusuz ve inatçı yapılarının arkasında ailelerine karşı sevimli ve sadık köpekler vardır. Fakat Staff Irkı doğası gereği saldırmaya, bıçak kadar keskin dişlerini kullanmaya pek meraklıdırlar. Yavruluk döneminden itibaren alınması gereken eğitimler vardır. Bu eğitimler dostunuza liderin kim olduğunu öğretecek ve gelecekte daha sağlıklı ilişkiler kurması için yardımcı olacaktır. Henüz yavruyken eğitim verilmesi köpeğinizin karakterini doğru yöne yönelterek şekillendirecektir.

 

 American Staffordshire Teriyer Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru  American Staffordshire Terrier Tuvalet Eğitimi 

Güçlü ve çevik olan American Staffordshire Cinsini eğitmekte bir o kadar keyifli ve kolaydır. Hemen hemen herkesin yavruluk döneminden itibaren yaşadığı sorunların başında tuvalet eğitimi gelmektedir. Köpeğiniz tuvaletini istediğiniz yere yapmıyor, dışarı çıktığında tuvaletini tutuyor, sizinle bu konuda sürekli inatlaşıyor ise mutlaka henüz yavruyken Amerikan Staffordshire Tuvalet Eğitimi aldırmanız gerekir. Bu süreci ne kadar çok ertelerseniz siz ve köpeğiniz için daha sonrası o kadar zor olacaktır. Dışarıda ve evde olarak iki türlü tuvalet eğitimi mevcuttur. Evde American Staffordshire Tuvalet Eğitiminde köpeğinize tuvalet ihtiyacını evin içerisinde nerede karşılaması gerektiği öğretilir. Bu sayede hem hijyen hem temizlik açısından bu sorunu çözmüş olursunuz. Dışarıda American Staffordshire Tuvalet Eğitimi ise dostunuzun tuvalet ihtiyacı geldiğinde ev ortamındayken tutmadı gerektiği ve dışarıya çıkıldığında yapması gerektiği öğretilir. Siz evde yokken bile siz gelene kadar tuvaletini tutacak evin içerisine yapmayacaktır.

 American Staffordshire İtaat Eğitimi

Çok güçlü yapıları olduğu için tasmalı eğitim yavruluk döneminde çok önemlidir. American Staffordshire Temel İtaat Eğitimi köpeğiniz ile iyi iletişim kurmanızı sağlayacak ve size itaat etmeyi öğrenecektir. Bu eğitimde gel, otur, otur bekle, yat, yat bekle, hayır, aferin, takip gibi komutları öğrenir. Örneğin takip komutunu öğrenmiş Amerikan Staffordshire sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden sizin önünüze gelenden sizi takip edecektir. Buda dışarıda daha kaliteli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer eğitim ise American Staffordshire İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitimin asıl smacı köpeğiniz ile tasmasız ve sorunsuz bir şekilde dışarı çıkarmaktır. Eğitim temel itaat eğitimindeki komutların tasmasız olarak gerçekleşmesidir.  Amerikan Staffordshire sert agresif ve saldırgan yapılı bir ırk olduğu için American Staffordshire İtaat Eğitimi ile kontrol altında tutabilirsiniz.

Yavru American Staffordshire Sosyalleşme Eğitimi 

 Bir o kadar da özgürlüklerine düşkün olan bu ırk tek başına şider konumunda hareket etmeyi çok sever. Erken dönemde American Staffordshire Sosyalleşme Eğitimi ile köpeğinizin bütün davranış bozuklukları düzeltilir. Ağlama, havlama, ısırma, kemirme, saldırma gibi sorunların çözümü sağlanır. Bu eğitim sayesinde köpeğiniz daha arkadaş canlısı insanlarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşabilen bir arkadaş haline gelir.  Henüz karakter yapısı oluşmadığı ve hiç bir kötü alışkanlık kazanmadığı için yavruluk döneminde sosyalleşmesi ve eğitim alması daha doğru olacaktır. Sosyalleşme eğitimi köpeğiniz 3 aylıkken başlatılabilir ve eğitim yaklaşık 30 gün sürmektedir.

Profesyonel Köpek Eğitimi Hizmeti Almak İçin Aşağıdaki Linkten Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat Güngör!

https://muratgungork9.com/american-staffordshire-terrier-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu
Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu

Sosyal Medyanızı Hareketlendirecek Kaliteli Fotoğraflar Çekmek için 7 Önemli İpucu

Sonraki
Beagle Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.