İzleyecek Film Bulamayanlara

 1. THE DARKERS MİNDS Distopik bir gelecekte, İdiyopatik Adolesan Akut Nörodejenerasyon adı verilen bulaşıcı bir hastalık, tüm çocukların ve gençlerin yaklaşık% 98’ini öldürerek hayatta kalanların alışılmadık yeteneklere sahip olmasını sağlar. Süper güçlere sahip bu hayatta kalanlar dünya çapında hapsedildi. Ruby Daly bir Portakaldır, yani insanların zihnine girmek için psiyonik yeteneği vardır. Hapishanesinden kaçar ve geleceği için savaşmak üzere bir direniş grubuna (Lig) katılır. Kamptaki bir işçi olan Cate, Ruby’ye tehlikedeyse izci olarak etkinleştirilebilecek bir panik düğmesi sağlar. Ruby, başka bir Lig üyesi olan Rob’a dokunurken vizyonlar aldığında, niyetlerinden şüphelenmeye başlar. Ruby, bir Sarı olan Suzume (Zu) adında sessiz küçük bir kızla kaçar. Zu, Ruby’yi bir Blue olan Liam’a ve başka bir Blue (filmdeki Yeşil) olan arkadaşı Charles’a (Chubs) götürür.Dörtlü, başka bir kurtulan grubuyla yollarının kesiştiği erzak toplamak için terk edilmiş bir alışveriş merkezine girer. Diğerleri, East River’ın nerede olduğunu biliyorlar, ancak ortaya çıkardıkları tek ipucu – Ruby’nin gücünün ince etkisi nedeniyle – “EDO” harfleri, sonunda bunun bir radyo frekansı olduğu sonucuna varan ve East River’ın Lake’de olduğunu ortaya çıkaran Prens, Virginia.

  East River’a seyahat eden Ruby ve Liam, romantik bir bağ kurmaya başlarlar, ancak Ruby güçlerinin ona zarar vereceğinden korkarak ona dokunmayı reddeder. East River’da Slip Kid’in başkanın Orange olan oğlu Clancy Gray olduğu ortaya çıkar. Ruby’ye güçlerini nasıl kontrol edeceğini öğretir ve karşılığında Ruby’ye insanların anılarını nasıl sileceğini öğretir. Bu süreçte Clancy zihnini kontrol eder ve onu öper.

 2. BIRD BOX 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku-gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın (Sandra Bullock) ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.
 3. İT 1Film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki srunları, verecekleri hayatta kalma mücadelesine oranla bir hayli önemsiz kalacaktır.
 4. İT 2 İlk filmde aldığı yenilginin üzerinden geçen yirmi yedi yılın ardından Palyaço Pennywise, Derry kasabasına geri döner ve büyüyen Ezikler Kulübü üyelerine musallat olur.
 5. ESCAPE ROOM Ben ayrılmaya çalıştığında kapı kolu düşerek meydan okumanın başladığını ortaya çıkarır. Oda ısınmaya başlayan dev bir fırına dönüşüyor. Oyuncular bir kaçış yolunu nasıl açacaklarını keşfederler ve oda ateşle dolmadan önce dışarı çıkarlar. Sonra, kendilerini Ben’in kapıyı nasıl açacağını çıkardığı bir kış kabininde bulurlar. Sıcaklığın düştüğü buzlu bir odaya çıkarlar. Sonunda anahtarı bulurlar, ancak Danny buzun içine düşer ve boğulur. Bazı oyuncular geçmişlerindeki travmatik olayların hatırlatıcılarını fark eder: Ben’in neredeyse bir araba kazasında ölmeden önce duyduğu bir şarkı ve Jason’ın bir gemi enkazından kaçarken giydiği kırmızı bir ceket. Kalan beş oyuncu, zeminin bazı kısımlarının periyodik olarak aşağıda derin bir boşluğa düştüğü ters çevrilmiş bir bilardo barına girerler. Odanın dev birkayan bulmaca ve eksik 8 top anahtarıdır. Amanda topu alır ve ölümüne düşmeden önce john u fırlatır.
 6. THE MEG
 7. CODE 8 Reed, annesi ölürken, para, tıbbi erişim için umutsuzdur. Reed’e para ile Sutcliffe adında bir suç lordu yaklaşıyor. Küçük işler aksamadan tamamlanır. Bu arada Reed, Sutcliffe’nin arkadaşı Nia, Şifacı ve Reed’in annesini kurtarabilecek biriyle tanışır. Büyük soygun günü gelince, soygun başlangıçta bir aksama olmadan gider, ancak Reed’in bazı arkadaşları Sutcliffe çifte geçerken ölür. Reed, Sutcliffe’ye geri dönmek için Memur Park ile temasa geçer. Polisler ve Reed, Sutcliffe’nin saklanmasına baskın düzenlenir. Orada, Reed, Nia’nın Reed’in annesini iyileştirmeyi reddetme nedenini öğrenir. İyileşme yeteneğinin bir bedeli vardır. Şifacı her birini iyileştirdiğinde yaralanır ve Nia, Reed’in annesini ne kadar hasta olduğu göz önüne alındığında Reed’in annesini iyileştirmeye çalışırsa ölebilir. Reed, Nia ile bunun üzerinden geçmeye zorlar, ancak sonunda sürecin onun için ne kadar acı verici olduğunu gördükten sonra Nia’yı serbest bırakır. Reed, suçlarından dolayı kefaret etmek için kendisini teslim eder
 8. CUBE  Birbirlerini tanımayan, yedi kişi bilmedikleri bir biçimde kendilerini bir küp sisteminin içinde bulurlar. Kenarlarında yan bölümlere geçmek için birer kapı bulunan küpler içinde çıkış yolunu ararlar. Farklı meslek ve yaş gruplarından kahramanlar çıkış yolunu ararken, küplerin içindeki tehlike ve acayipliklerle savaşırlar. Zor durumda kalan karakterlerin birbirleri ve kendileri ile yaşadıkları çatışmalar konuyu daha ilginç hale getirir.
 9. IP MAN 1-2-3-4 
 10. PLATFORMGoreng, platforma sigarayı bırakmak ve hapishaneden alacağı diplomayı düşünerek kendi isteği ile girer, fakat sistemin nasıl çalıştığını bilmemektedir. Uyandığında oda arkadaşından sistemin ne olduğu ne nasıl çalıştığını öğrenir.”Delik” adlı hapishanede yerleri 30 günde bir rastgele değiştirilen mahkumlar 1. kattan 333. kata kadar ikişerli olarak odalarda tutulmaktadır. Ayrıca, mahkumlara bir eşya seçme hakkı tanınır. Goreng Cervantes’in Don Kişot romanını seçer.

  Hapishaneye girmeden önce herkese en sevdiği yemek ve yanında getirmek isteyeceği bir şey sorulur. Kişilerin en sevdiği yemek platformun menüsüne eklenir ve kişiler istedikleri bir eşyayı yanlarında alarak hapishaneye girerler. Odaların ortasında bir boşluk bulunur ve bu boşluktan günde bir kez yemek iner. Üst kattakiler istediklerini yiyebilirken aşağı doğru indikçe arta kalan yemekler alt katlara indirilir. Herkesin kendisine yetecek kadar yemesi durumunda herkesin doyacağı kadar yemek platform tarafından verilir, fakat herkes kendisi için gerekenden fazlasını yediği için alt kattakilere yemek kalmaz. 30 günün ardından yerleri değiştirilen mahkumlar bir önce kaldıkları kata göre daha fazla yeme eğilimindedirler.

 11. THE OLD GUARDArasında Andromache “Andy” Scythia , Booker, Joe ve Nicky yardım insanlara onların engin deneyimlerini kullanarak rejeneratif şifa yetenekleri ile asırlık savaşçılar. Aynı insanlar için asla iki kez çalışma kurallarını çiğneyen eski CIA ajanı Copley tarafından Güney Sudan’da kaçırılan bir grup çocuğu kurtarmak için işe alındı . Ancak görev sırasında pusuya düşürülürler ve öldürülürler. Yaralarını iyileştirdikten ve saldırganlarını öldürdükten sonra, Copley’in onlara tuzak kurduğunu ve yenilenmelerini filme aldığını fark ederler.Bu arada, Afganistan’da , US Marine Nile Freeman, sadece çizik olmadan iyileşmek için askeri bir hedefi indirirken boğazını kesti. Uyandığında, diğer ölümsüzlerle rahatsız edici bir rüya paylaşır ve bu kişiler daha sonra onun varlığından haberdar edilir. Andy, askeri personel onu daha fazla teste tabi tutulacağı Almanya’ya göndermeden önce Nil’i izler ve alır.

 12. THE DEVİL WEARS PRADA   New York’ta sıradan bir hayat yaşayan gazeteci Andrea Sachs (Anne Hathaway), her genç kızın hayali olan bir işe girer. Bu işte bir yıl çalışabilirse, istediği gazetede iş bulabilecektir. Ancak patronu Miranda Priestly (Meryl Streep), acımasız ve çok katı bir kadındır. Andrea çok çalışır ve tüm hayatını işinde başarılı olmak adına değiştirir. Bu durum zamanla erkek arkadaşı ve dostları ile arasının açılmasına neden olacaktır.
 13. AFTER WE COLLİEDYılbaşı gecesi Tessa bir partide Hardin’e katılır. Hardin, daha önce bahse girdiği Jamie ile ondan af dilemek için konuşur. Tessa ve Molly, Hardin’in ayrıldığı fiziksel bir kavgaya girer. Tessa yı seviştikleri eski odasına taşır. Tessa’nın haberi olmayan Hardin, telefonunda Vance’den Tessa’nın yayıncılık şirketiyle Seattle’a taşınmasıyla ilgili bir metin okur. Kızgın, Hardin odadan ayrılır ve Jamie’ye koşar ve ondan aralarında konuşmalarını sürdürmesini ister. Tessa bunu, Hardin’in onu aldatması olarak yanlış yorumlar ve açıklama girişimlerine rağmen, önünde bir yabancıyı dürtüsel olarak öper. İki kavga ve Hardin defalarca onu görmezden geliyor; Ertesi gün onu aradığında, araba kullanırken dikkati dağılır ve bu da bir araba kazasıyla sonuçlanır. Landon tarafından cezalandırıldıktan sonra, Hardin Tessa’yı arar. ama Trevor telefonu açtı ve ondan uzak durmasını söyledi. Hardin, Tessa’ya Jamie ile geçmişini anlatan bir mektup yazar ve ilişkilerini bitirir. Trish onu aksi yönde ikna eder ve Christian’ın veda partisine gider.Christian, meslektaşları için bir kadeh kaldırır ve kabul ettiği Kimberly’ye evlenme teklif eder. Trevor, Tessa’ya Hardin’e ondan uzak durmasını söylediğini açıklar. Hardin, Tessa’yı üzerek partide belirir. Hardin onu dışarıda takip eder ve ikisi partiden birlikte ayrılır. Hardin, kendine ve Tessa’ya ondan asla ayrılmayacağına dair söz veren yeni bir dövme yaptırır. Onlar ayrılırken, Hardin’in daha önce tanıştığı bilinmeyen adam, Tessa’nın babası olduğunu gösterir. Bir de post-kredi sahnesi , aynada Trevor uygulamalar bir tarih için Tessa çıkma teklif etmek.

 14. UNDERWATER  Mariana Çukuru’nun dibinde Tian Industries tarafından işletilen bir araştırma ve sondaj tesisi olan Kepler 822, güçlü bir depremle vuruldu. Tesisin bir kısmı deprem tarafından yıkılırken, makine mühendisi Norah Price ve meslektaşları Rodrigo ve Paul, kaçış bölmesine doğru yola koyulur. Bununla birlikte, üçü, tüm kaçış kapsüllerinin çoktan yerleştirilmiş olduğunu keşfeder ve üçü geldiğinde bölgedeki tek kişi Kaptan Lucien olur. Birlikte bir kontrol üssüne ulaşırlar ve yüzeyle temas kurma girişimlerinde başarısız olan biyolog Emily Haversham ve mühendis Liam Smith’i bulurlar. Lucien, oradan yeniden yüzeye çıkma umuduyla okyanus tabanından bir mil boyunca Roebuck 641’e yürümek için basınçlı giysiler kullanmayı önerir. Bir yük asansörüyle alçalırken, Rodrigo’nun kusurlu miğferi su basıncı altında patlar. Hayatta kalan mürettebat, aşağıdaki kaçış kapsüllerinden birinden bir tehlike sinyali görüyor. ve Smith ve Paul araştırmaya gider. Konuma vardıklarında moloz içinde bir ceset bulurlar. Cesedin sırtından bir yaratık çıkar ve saldırır. Smith yaratığı öldürür ve içeri alır. Haversham yaratığı inceler ve daha önce keşfedilmemiş bir türe ait olduğunu anlar.
 15. THE CABIN İN THE WOODSBir yeraltı laboratuvarında, mühendisler Gary Sitterson ve Steve Hadley, Stockholm’deki benzer bir operasyonun başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından gizemli bir ritüel planlarını tartışıyorlar .Amerikalı üniversite öğrencileri Dana, Jules, Curt, Holden ve Marty hafta sonlarını ormandaki ıssız bir kulübede geçiriyorlar. Laboratuvardan Sitterson ve Hadley, kabini uzaktan kontrol ediyor ve öğrencileri akılcı düşünmeyi engelleme ve libidoyu artırma gibi etkileri olan zihin değiştirici ilaçlarla sarhoş ederek manipüle ediyor . Laboratuvar bölümleri, öğrencilere ne tür bir canavarın saldıracağına dair bahis oynar ve uluslararası operasyonların başarısızlıklarını tartışır. Kabin mahzeninde grup, sadist ailesi tarafından taciz edilen bir kabin sakini olan Patience Buckner’ın günlüğü de dahil olmak üzere tuhaf nesneler bulur. Dana , günlükten büyülü sözler okur ve istemeden zombileşen Buckner ailesini çağırır.

 16. THE DİVİDE Nükleer patlamalar New York şehrini harap ederken , bir apartman bloğunun sakinleri binadan kaçmak için aşağıya koşuyor, ancak daha fazla patlamayla bodruma girmeye zorlanıyorlar. Sakinlerden sadece sekizi – Eva ve erkek arkadaşı Sam, Josh ve erkek kardeşi Adrien, Josh’un arkadaşı Bobby, Marilyn ve kızı Wendi ve Devlin – amir Mickey kapıyı mühürlemeden önce binanın bomba sığınağına girmeyi başarır. . Grup, sıkışık çevreye alışırken, Mickey barınak ve sakinleri üzerindeki hakimiyetini Josh, Bobby ve Devlin’in üzüntüsüne kadar sürdürür. Bir süre sonra, sığınağın kapısı kırılarak açıldı ve barınak, biyolojik tehlike kıyafetleri giymiş silahlı askerler tarafından işgal edildi.; erkeklerin konuşması anlaşılmaz ve bağlılıkları belirsizliğini koruyor. Erkekler gruba saldırır ve barınağı onunla birlikte terk ederek Wendi’yi ele geçirir. Devlin ve Mickey, üç adamı öldürmeyi başarır ve Mickey bir tüfek alır. Josh, sığınaktan ayrılmak ve Wendi’yi aramak için ölü askerlerden birini kullanmaya gönüllü olur.Josh, sığınağın dışında, alanı bir laboratuvara bağlı plastik örtü tünellerle tamamen kapatılmış olarak bulur. Josh’un kıyafeti laboratuvarı keşfetmesine olanak tanıyor ve burada Wendi de dahil olmak üzere birkaç bilinçsiz çocuğu durağan ünitelerde keşfediyor ; saçları traş oldu ve gözleri bandajlandı. Askerlerden biri Josh’un kıyafetindeki kimliği kontrol eder ve onun bir sahtekar olduğunu anlar ve solunum cihazını çıkararak Josh’u havaya maruz bırakır. Josh sığınağa kaçar ve yolda iki askeri öldürür. Josh döndükten sonra, askerler kapıyı dışarıdan kaynaklayarak içerideki herkesi kıstırdı. Zaman geçer; Josh , radyasyonun etkilerine katlanmaya başlarve Adrien’e sadece Adrien ve kendisi için kurtarma bulmak için dışarı çıktığını itiraf ediyor. Ezik Sam’le ilişkisi bozulan Eva, Adrien ile yakınlaşır. Bobby, ölü askerlerin cesetlerini parçalamaya gönüllü olur, böylece çürüyen kalıntıları tuvaletin fosseptik tankına atılabilir . Devlin, Mickey’nin kaynakları istiflediğinden şüphelenir. Josh tarafından Wendi’nin öldüğünü söyleyen Marilyn, Bobby ile cinsel ilişkiye girer.
 17. ALİTA   Robert Rodriguez’in yaptığı ve senaryosu James Cameron ve Laeta Kalogridis tarafından yazılan 2019 yapımı bir Amerikan cyberpunk aksiyon filmidir. Film, Yukito Kishiro’nin Gunnm adlı manga serisine dayanmakta olup yeni bir bedende uyandıktan sonra hiçbir şeyi hatırlamayan ve kendi geçmişini öğrenmeye karar veren bir siborg kız Alita’yı takip etmektedir.
RABİA KILIÇ
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
METOBOLİZMANIZI HIZLANDIRACAK HER VUCUDA UYGUN BASİT TAKTİKLER

METOBOLİZMANIZI HIZLANDIRACAK HER VUCUDA UYGUN BASİT TAKTİKLER

Sonraki
En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
 • Kişisel akışını oluştur
 • Favori yazarlarını takip et
 • Yazılarını binlerce okura ulaştır
 • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
 • Kişisel akışını oluştur
 • Favori yazarlarını takip et
 • Yazılarını binlerce okura ulaştır
 • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
Ocak ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Aralık ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.