İNSANA EN UZAK YER KENDİSİDİR

İnsana en uzak yer kendisidir ve biz  en uzak yere en yakınız .  Yakınız ama bir o kadar da uzağız kendimizden,  bir haberiz  hislerimizden. Ciddi ciddi soruyorum kaçıımız hissettiği gibi  hislerini yaşıyor ? Kaçımız hislerinden kaçıyor, başkalarının düşüncelerinin arkasına saklanıyor ona ait olmayanı sahipleniyor? Bize ait bir fikrimiz var mı gerçekten  yoksa körleşti mi düşüncelerimiz, duygularımız .

 Mavinin içinde denizi bulmak gibidir kendini tanımak , bilmek anlamak, sevmek hele bir de çözmek varya, o maviden sıyrılıp gökyüzüne ulaşmaktır. Ama biz bırak gökyüzüne ulaşmayı  başımızı kaldırıp  göğe bile bakmıyoruz.   Bedenimizi taşıyoruz ama bize ondan daha yakın olan  ruhumuza kelepçe takıyoruz . Bunu nasıl mı yapıyoruz?  Sahip çıkmıyoruz hislerimize, kendimize şans vermiyoruz   . Bizden çok başkalarının düşüncelerini önemsiyoruz, kendimizi ikinci plana onları tepemize çıkarıyoruz sonra onları o kadar yüceltiyoruz ki artık kendimzi küçümsemeye, değersizleştirmeye hatta sevmemeye kadar gidiyor bu iş.  

İşte biz böyle böyle uzaklaşıyoruz kendimizden ve  artık tanıyamıyoruz kendimizi. Neyi seviyoruz gerçekten neyi istiyoruz?    Böyle  soruların cevabını bulamıyoruz   Sonra tek derdimiz anlaşılmak oluyor oysa hiç anlamadan kendimizi

Nurbeyza
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sporcu beslenmesi nasıl olmalıdır?
Sonraki
NOLUYO YA¿

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Mart ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.