Beta Mı? Alfa Mı? Tarafını Seç!

Sevgili  Okurlar ; 

Köşe yazım olarak seçmiş olduğum konu başlığı Kişisel Gelişim olarak adlandırılan son zamanların popüler konu başlığını seçmek istedim.

Gel gelelim ki Kişisel Gelişim olarak nitelendirdiğimiz kelime aslında ucu bucu sonsuz bir gökyüzü diyebiliriz.Çünkü birçok kişinin bu alanda yapmış olduğu çeşitli ortak metodlar bulunmaktadır. Bunlara birkaç örnek vermem gerekirse ; sufi nefesi, Ki topları, beyne format gibi örneklendirmeler yapılabilir.

Hatta örneklemeyi biraz daha özele indirmem gerekir ise sizler için sufi nefesi konusunu ele alalım .

1.Sufi Nefesi Nedir ?

Sufi nefesi rahatlamamızı sağlayan bir teknik olarak nitelendirebiliriz. Yani beynimiz Beta beyin dalgasındayken (tehlikeli,öfkeli,vb.) sufi nefesi yaparak Alfa beyin dalgasına geçiş yapabiliriz.(keyfin, mutluluğun vb.)

2.Sufi Nefesi Nasıl Yapılmalıdır ?

Bu aşamada aslında önemli olan kendinizi nasıl rahat hissediyor iseniz Derin nefes alıp vererek sufi nefesi yapılabilir. Naçizane önerim olarak Çiçek koklar gibi nefes al ve Mum üfler gibi nefes ver diyebilirim.

3.Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?

Hayatının hergünün de   kendine sadece 10 dk ayırarak sufi nefesi yapabilirsin. Hatta kendini sadece 10 dk ile sınırlandırmana gerek yok ne zaman kendini bi çıkmazda hissedersen , ya da öfkeli isen hemen o ortamdan kendini bi kaç dk uzak tutarak nefes al ve ver rahatladığını hissedeceksin 🙂

Ve aslında kendi iç dünyanda ki ruh halini en iyi sen bilirsin.Kalbinin en derinlerinde  ki hissine kulak ver sakın tıkama onu.Kim ne derse desin elalemi boşver kendi mutluluğun için yaşa.

İş dünyasında  yada özel hayatında karşına çıkan elbette ki sorunlar olucaktır.Hayat maalesef tozpembe değil. Bunu bil ve  savaşa hazır asker ol.  Evet bazen hazır hissetmeyebilirizde  kendimizi savaşa çok normal burada neler yapabilirim ya da ne yapsam daha iyi olabilir ya da nerede hata yapıyorum diye kendimizi sorgulayalım. Gelen cevaplara göre baktık ki bu savaşa girmek senin için faydalı değil ise beyaz bayrağı sallamayıda bilmelisin.Belki bayrağı salladığında yanlış karar vermişte olabilirsin fakat bu yol senin ve hatada yapabilirsin hata yapmaktanda korkma !

Çünkü en önemlisi Sensin bunu sakın unutma. Nerede hangi koşullarda Mutlu olucaksan orada ol. Ve sakın kendinden ödün verme. Kendine özsaygın olduğu zaman her şey senin için daha iyi olucaktır.

Ne demiş Dostoyevski Abimiz ; 

Kendi Yolunda yanlış gitmek , başkasının yolunda doğru gitmekten iyidir.

Ebru B
Je Veux 💃🏽
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
"Arkadaşların" Var Evet
Sonraki
Leylak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.