Meraklısına Korea.net Gönüllü Muhabiri nasıl oldum…

                       Korea.net Gönüllü Muhabiri nasıl olunur?

Üniversite yıllarında başladığım Uzak Doğu merakı ve bu merak yüzünden başladığım bir blog….

Aslında tam tamına 8 yıllık bir serüven benimkisi. Bazen hüzünlü bazen sevinçli …. Bu blog sayesinde Korea.net muhabiri olduğum da doğrudur.

Korea.net aslında Kore Turizm ve Kültür Bakanlığına bağlı bir gönüllülük hususuna dayalı bir program. Programdan istenen Ülkenizde ya da sizin Kore ile ilgili yapılan etkinlik, sempozyum, yarışma gibi olayları makale halinde resimler ile destekleyerek yazmanız.

Her sene Mart ayında gönüllü kabul eden kurum. 2020 yılı Mart ayında da yeni gönüllülerini kabul etti.Kabul edilmek ise çok kolay 🙂 Sadece kanıtlamanız gereken Kore ile ilgili yazılarınızın ya da videolarınız olması yeterli. Bu sene etkinlik yelpazelerini genişleten kurum Youtube instagram ya da blog hangi yayın organı üzerinden etkinlik yapıyorsanız hepsini kabul etti. Kabul edildiğiniz andan itibaren Fahri Muhabirliğiniz Kore Turizm ve Kültür Bakanlığı adına başlıyor.

Unutmadan size Korea.nette muhabirlik yaptığınıza dair bir de sertifika gönderiyorlar. Eğer işinizi güzel ve istekli yaparsanız size hediye bile gönderebilirler…. Bu cümle biraz ” İyi ve uslu bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz ” gibi oldu ama neyse ….

Umarım yazımı begenirsiniz…. Yazmayalı uzun zaman olmuş 🙂

okur

Yazar: kirazahsen

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.