İki Tane Aşırı Seveceğiniz Film Önerisi

Bu hafta sonu yasakları cidden can sıkıcı oluyor. Tüm işlerimizi bitirip, kahvemizi yapıp, ayaklarımızı uzatmamız en güzel kısmı. E tatlı güzel ikindi filmleri de olmazsa olmazımız. Bunun için doğru film çok önemli. Yoksa uykunuz gelir, film bitmeden uyuya kalabilirsiniz. İlk önerim meraktan uyuyamayacağınız, çok keyif alacağınız bir film.

ABOUT TIME (Zamanda Aşk)

7,8 / 2s 4dk / Romantik, Fantezi

Tim Lake ailesiyle birlikte İngiltere’de deniz kenarında bir evde yaşamaktadırlar. 21 yaşına geldiğinde babası Tim’e yıllardır ailenin sadece erkeklerinin bildiği bir sırrı söylemek zorundadır. Ailenin erkekleri hatırladıkları geçmiş zamana yolculuk yapabilmektedir. Tek yapması gereken karanlık bir odaya geçip, ellerini yumruk yapıp, gitmek istediği anı düşünmektir. Tim başta inanmakta zorluk çekse de deneyince gerçek olduğunu anlar. İlk başlarda aptallıklarını gidermek için kullanır. Daha sonra yeni bir hayata başlamak, kariyer yapmak için Londra’ya taşınır. Londra da gerçek aşkı ararken bir kızla (Mary) yüzünü görmeden tanışır ve ona aşık olur. Kız numarasını verir. Eve çok mutlu şekilde döndüğünde ev arkadaşının üzgün olduğunu fark eder. Ona yardım etmek için geçmişe gider yardım eder fakat bu sefer Mary’le tanışmamış olur. Bir şekilde Mary’le tanışan ve bir ilişkiye başlayan Tim, ilişkilerini hatasız devam ettirmek için gizli özelliğini kullanır. Yıllar geçtikçe aslında hatasız olmaya çalışmak Tim’e kötü sonuçlar doğurur. Yoğun düşüncelerle geçen günlerin ardından Tim karar verir. Artık özelliği kullanmayacak, anı yaşayacaktır. Ve böylece insan olduğunu hissedecektir.

Aşırı keyifli, aşırı tatlı bir film. Bende çok güzel duygular uyandırdı. Anda kalmamız gerektiğini hatırlattı. Verdiği mesajlar oldukça hoştu. Bayaa akıcı, duygulu ve arada komiklikleri olan tatlı bir filmdi. Herkesin izlemesini gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Netflix’te de bulunmaktaa 😉

Bir diğer önerim 2014 akademi ödüllerinde ‘En iyi yabancı film’ kategorisinde bulunan ve bana göre en güçlü adaylardan biri olan Relatos Salvajes. Film birden fazla insanın hayatlarının bir dönemini bize anlatıyor. Daha yakından bakmak için konuya geçelim.

RELATOS SALVAJES (ASABİYİM BEN)

8.1 / 2s 2dk / Komedi, Dram

Filmde konu alınan insanların hayatlarının bu dönemlerinde sevgi, ihanet, hayal kırıklığı, öfke, adalet arayışı gibi duyguları üst üste yaşamalarıyla birlikte peşinden gelen öfke kontrolsüzlüğünden ve sinir krizlerinden doğan kötü sonuçları konu alıyor. Filmde 6 kısa hikaye işleniyor. Herkesin bu hikayelerle kendi hayatı arasında bir ilişki kurabileceği olaylardan bahsedildiği için izleyiciyi derinden etkiliyor.
Benim en sevdiğim hikaye en sonuncusu. Biraz yönetimi eleştiren, biraz öfke kontrolünün önemini anlatan güzel bir film.

“Duygularımızı sürekli kontrol altında tutmamız gereken bir toplumda, yanlış giden küçük şeyler sonrasında kim bir çığlık atmaya ihtiyaç duymaz ki? Asabiyim Ben de bu bastırılmış duyguları serbest bırakıyor; böylece çığlık atmaya gerek kalmadan şiddeti, özgün bir şekilde ele alarak yansıtıyor.”

Umarım beğenmişsinizdir. Filmleri izlediyseniz lütfen yorumlarda düşüncenizi belirtiniz. Sağlıcakla ve mutlu kalmanız dileğiyle.. Görüşmek üzereee 🙂

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sadece beni tanımanız için bir yazı

Sadece beni tanımanız için bir yazı

Sonraki
Bakan mı Siyasetçi mi? Karşımızda Süleyman Soylu

Bakan mı Siyasetçi mi? Karşımızda Süleyman Soylu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.