Tüm Zamanların En Pahalı 5 Filmi

Bir önceki yazımızda dizi ve televizyon sektörüne milyonlarca dolar para harcandığından ve maliyeti en yüksek 10 diziden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise sinema sektörüne harcanan paranın çokluğundan ve Tüm Zamanların En Pahalı 5 filminden bahsedeceğiz.

Bir çoğumuz her ne kadar evde film izlemeyi sevse de arada bir sinemada film izlemenin verdiği tadın bir başka olduğunu hepimiz biliyoruz. Artan vaka sayılarının ve yasakların geçit vermediği sinemalar, hepimizin gözünde tütüyor. Öyle ki bu dönem bittiğinde çoğumuzun ilk işi sinemaya gidip iyi ya da kötü ayırt etmeden bir film izlemek olacak.

Sinema sektörünün büyük bir darbe aldığı bu dönemde çok kaliteli yapımlara denk gelmesek de 2020 öncesi filmlerden bazıları bir hayli pahalıya mal olmuş. Filmler milyon dolarlara mal olsa bile yapımcısına daha sonra kat be kat kazandırmış. Gelin biz de maliyeti en yüksek 5 filme bakalım.

5. Justice League

Türkçe’ye Adalet Birliği olarak çevrilmiş olan bu yapım, DC evreninin en önemli kahramanlarını bir araya getiriyor. Batman, Superman, Flash ve Wonder Woman’ı beraber izlediğimiz bu filmin yönetmen koltuğuna Zack Snyder oturuyor. 2017 yapımlı bu filmin maliyeti yaklaşık 300 milyon dolar.

4. Pirates of the Caribbean: At World’s End

Her filmi ayrı bir servete mal olan bu serinin 3 filmi ,yani ”At World’s End” Wall Street’in raporuna göre 300 milyon dolardan daha fazlaya mal olmuş. Filmin başrölünde ise hepimizin beğenerek izlediği Johnny Depp var.

3. Avengers: Infinity War

En sevilen Marvel kahramanlarının bir arada olduğu ”Avengers” serisi dünya çapında birçok hayrana sahip. Filmde Iron Man, Kaptan America, HULK, Thor gibi kahramanları izliyoruz. Her filmi yüksek bütçelerle çekilen bu projenin getirisi de bir o kadar fazla olmalı ki ”En Çok Hasılat Yapan Filmler” listesinin başını da bu serinin filmleri çekiyor. Serinin sondan bir önceki filmi olan ”Infinity War” yaklaşık 316 milyon dolara mal olmuş.

2. Avengers: End Game

Avengers serisinin son filmi ”End Game” çıktığı dönemde büyük bir yankı oluşturdu ve her ne kadar filmin spoilerları sosyal medyada dolaşsa da film sinemada 100 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Serinin bu filminin maliyeti ise yaklaşık 350 milyon dolar. Film ayrıca ”En Yüksek Hasılat Yapan Film” unvanını taşıyor.

1. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Listenin 1. sırasında yine bir Karayip Korsanları filmi var. Serinin bundan bir önceki filmi yaklaşık 300 milyon dolara mal olmuştu. Serinin 4. filmi ,yani Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, 376 milyon dolar bütçesiyle Tüm  Zamanların En Pahalı filmi unvanını taşıyor.

Bu yazımızda Tüm Zamanların En  Pahalı 5 filminden bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

outishere
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KENDİNİZİ SEVİN.
Sonraki
Günümüz çağının modern dansı

Günümüz çağının modern dansı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.