GEZİ GÜNLÜĞÜ; TARİHİ BALATTA GİDİLEBİLECEK YERLER 2

Selam, bundan 10 ay önce part 1’i yazmıştım ve çok beğenilmişti. E biliyorsunuz ki balat’ta oldukça değerlendi. part 2’yi yapmaya karar verdim. çok fazla laf kalabalığı yapmadan yeni yerlerden bahsedelim.

  • 1.POPSTEL

İçeri girdiğiniz andan itibaren buranın kıymetini anlayacaksınız. Her açısından farklı bir poz yakalayacağınız fazlaca kat çıktığınız, manzarasında bütün halici göreceğiniz bir mekan aa unutmadan Kanlı kilise olarak bildiğimiz Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi manzarası da ekstrası. bu linke tıklayıp manzara açısını neden bu kadar abarttığımı anlayacaksınız. Menü olarak yorum yapabileceğim bir yer değil lezzet kategorisinde benim listemde yer alamaz maalesef ki. Fakat fotoğraf çekimi ve organizasyonlar için mükemmel bir yer. gece manzarasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • 2.HMK DÖNENCE PLAK

Bu kısım nostalji severler için. Balatta vodina caddesi üzerinde tatlı mı tatlı sokakta yürürken dahi sesini duyabileceğiniz yükseklikte şarkılarıyla sizi içeri çekiyor. içerisinin tatlı dizaynı, müziklerin sizi alıp geçmişe götürmesi. Ah bir nostalji aşığı olarak her geçişimde içeri giriyorum. Pikap ve plak satışları da mevcut almak isterseniz geçmişten yararlanıp pazarlık yapmayı unutmayın.

  • 3-MERDİVENLİ YOKUŞU SOKAK

Hani şu sürekli rengarenk instagramda gördüğümüz evler varya iki yanı merdivenli ortası taşlı kenarları renkli evler heh işte orası burası. Fotoğrafı bırakıyorum bence sizde oraya gidip bir fotoğraf çekilip galerinize bir anı bırakmalısınız. Başlıktaki metni yazıp direkt olarak konuma gidebilirsiniz.

  • 4-İNCİR AĞACI KAHVESİ

İçeride soba var arkadaşllllarrr. Eskiye hasret kalanlar sıcacık küçük bir mekan arıyorsanız noluuur koşun buraya. Renkli merdivenleri.. duvarlarındaki nostaljik posterler.. her gün kara tahtasında değişen günlük harika yazılar.. saatlerce oturup günü akşam edeceğiniz bir mekan şiddetle tavsiye ediyorum. Uzun zamandır gitmediğim için güncel fiyatları bilmiyorum ne yazık ki.

  • 5-COZA KAFE

Son olarak Camcı çeşmesi sokakta küçük bir girişli fakat harika bir sakinlik ortamına sahip saatlerce oturmak isteyeceğiniz yerlerden biri. Ayrıca çokca da fotoğraflayacağınız alanlara sahip. 3 katlı tahta merdivenleri çıkarken eskiye gidip geleceğiniz bir yer. Ne kadar anlatsam da görmeniz kadar olmayacak Balat’a yolunuz düştüğünde uğramadan geçmemeniz gerek bir yer olduğunu söyleyebilirim. Buraya tıklayarak coza kafedeki tatliş bir reels videosuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aaa linke tıklamışken arkadaşımın bu tatliş sayfasını da takip etmeyi unutmayalım.

Beğendiyseniz lütfen beğenip yorum yapar mısınız? Sizleri seviyorum. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle 

Ayşe Aleyna
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
TARİH DERSİNE NASIL ÇALIŞMALIYIZ ?
Sonraki
#Aklımdakaldı: Jane The Virgin

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.