Şaman Kahin Selenge 2023 Kehanetleri

Gelecek elbette kimse tarafından bilinemez. Bazı uygarlıklar ve toplumlar geleceği yorumlamakta kendilerine farklı yöntemler geliştirmişlerdir. Gelecek yorumlayıcılarına kahin denir. Kahinler meydana gelecek olayları önceden görme ya da haber verme, gizli bilgileri açığa çıkarma sanatında (kehanet) usta kişilerdir. Sezgi gücüne dayanarak kahinler gelecekle ilgili bazı yorumlar yapar. Bazı kültürlerde de astrolojiden, fallardan, kartlardan ve doğa olaylarından da yararlanır. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca bilinmeyeni ve görünmeyeni merak etmiş ve buna ulaşabilmek için çok çaba harcamıştır. Bu konuyla ilgili bilgilerimi ve öznel görüşlerimi sizlere bir sonraki yazımda aktaracağım. Şimdi gelelim Şaman kahin Selenge’ye..

2019 yılında Selenge 2020 hakkında bazı kehanetlerde bulunmuştu. Bunların neredeyse çoğunun doğru olduğunu ve yaşandığını hepimiz geçtiğimiz senede deneyimledik. Dünyayı, büyük devletleri ve insanları en çok etkileyen kehaneti ise “kuş gribi, domuz gribi de neymiş yaşanacak salgının yanında” olmuştu. Abd başkanlık seçimlerinde, sonuç son sandığa kadar bile belli değilken Şaman Selenge “eşekler parayı seviyor, filler toprağı”, “güzel gözlüler, uzun burunluları malup edecek” kehanetinde bulunmuştu. Biden’ın partisi demokratların simgesi Türk kültüründe güzel gözlü olarak bilinen eşek logosunu kullanıyor. Trump’ın partisi cumhuriyetçilerse fil logusu. Ve bilindiği üzere Joe Biden seçimi kazandı.

Selenge 2021 kehanetlerinde yılın başlarında olacak bir sallantıdan bahsediyor. 2021 yılının geçtiğimiz seneden çok daha zor olacağını ve Amerika başkanının Türkiye’nin kuyusunu kazacağını söylüyor.

Aklın gölgesi internet sayfasından da yaralanarak sizlere sunduğum bu bilgilerin videolu olanına ulaşmak isterseniz yazının sonuna link bırakacağım.

Şaman Selenge, salgınların devam edeceğini ve yenilerinin kapıda olduğunu, Türk siyasetinde bir liderin bile bile hata yapacağını ve köşeye sıkışacağını, Abd’de 11 eylül benzeri bir olay yaşanacağını, rusların herkesi kandıracağını, toplu hayvan ölümlerinin olacağını ve dünya savaşının kıvılcımlarının çıkacağını ama henüz savaş olmayacağını bizlere söyledi.

Ne kadarının yaşayacağız ve yahut tanık olacağız henüz belli değil elbette. Fakat dünya gündeminde ve ülkeler içi siyasette kazanların kaynadığı aşikar. Bu yıl için güzel dileklerimiz olsa da, bizler elimizdekilerin kıymetini bilmediğimiz, hep daha fazlası için uğraşıp neredeyse sıfırı da tükettiğimiz için herkesin tahmin edebileceği üzere gezegenimizi kendi elimizle yok ediyor, kurutuyoruz. Yine de umarım hepimiz için ve dünya için güzel bir yıl olur. En azından geçtiğimiz seneden daha iyi olmasını dilerim.

Sağlıkla kalın..

2023 Türkiye ve Dünya Kehanetleri – Azerbaycanlı Şaman Kahin

Rumblog
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dram İstasyonu
Sonraki
Sevseydin…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.