Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği: HAÇİKO Derneği Nedir?

Ülkemizde hayvan hakları ve onların korunmasıyla ilgili tüm boyutlarda çalışan, kamuyu etkilemede ve topluma hayvan hakları konusunda ilham verebilen en güvenilir dernek olma hedefindeki Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği, HAÇİKO, 2010 yılında Ömür Gedik tarafından kuruldu.

Kurulduğumuz günden bugüne, doğal hayatından uzaklaştırılmış, türden bağımsız tüm hayvanların korunması ve refahlarının artırılmasıyla onların doğal yaşam ortamlarına geri kazandırılmasını hedeflemekteyiz. 

Yardıma muhtaç hayvanların beslenmeleri, bakım ve tedavilerinin sağlanmasına öncülük etmek, örnek olmak ve kamuoyunun ilgisini bu hayvanlara çekmek için uğraş vermekteyiz. Gücünü, paylaştığımız aynı coğrafyada yaşayan tüm canlıları seven birey, kuruluş ve kamu otoritelerinden alan HAÇİKO, hayvan haklarının ilgili yasa ve düzenlemelerde olması gerektiği gibi yer alması için çalışmakta ve konuşamayan dünya ortaklarımızın sesi de olma kararlılığındadır.

Hiçbir Hayvanın İnsani Zevkler İçin Kullanılmadığı Bir Dünya

“Sokak hayvanlarının korunmalarına ve doyurulmalarına ihtiyaç kalmamış ve hiçbir hayvanın insani zevkler için kullanılmadığı bir dünya” vizyonuna, “hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, hayvan hakları ihlallerini önlemek, sahipsiz sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanların refahlarını sağlamak” misyonuna sahip olan tüm hayvanseverlerin gönüllü ve destekçi olarak katılabileceği bir derneğiz.

Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği: HAÇİKO Derneği Nedir?

Bugüne kadar İstanbul başta bulunmak üzere, ülkemizin doğusundan batısına tüm illerinde ve KKTC’ de sokakta yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan dostlarımıza destekte bulunduk.

Sokakta yaşayan hayvanlar için öncelikli ve daimi ihtiyaç olan gereklilikleri yerine getiriyoruz. Bunlar; besleme, kısırlaştırma, sahiplendirme ve tedavi. Tabi sadece kediler ve köpekler için değil, yardıma ve sevgiye ihtiyacı olan tüm hayvanlara destek olmaya çalışıyoruz.

Anaokullarından başlamak üzere üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarında bilgilendirici konferanslar ve etkinlikler düzenliyor, hayvan sevgisini küçük yaşta aşılamaya konusunda çaba sarf ediyoruz.

HAÇİKO Derneği’mize; mail yoluyla iletişime geçerek hayvansever dostlarımız aramıza katılabilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

HAÇİKO Derneği: haciko.org.tr

Önerilen İçerik: Sadece Hayvanseverlerin Anlayabileceği 10 İçten Duygu

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

HAÇİKO
Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği HAÇİKO Derneği
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sosyal Medya’da Paylaştığımız Kadar Mutlu Muyuz?
Sosyal Medya'da Paylaştığımız Kadar Mutlu Muyuz?

Sosyal Medya’da Paylaştığımız Kadar Mutlu Muyuz?

Sonraki
Madonna 30 Yıl Sonra İçini Vogue’a Döktü: Ageizm İle Savaşıyorum

Madonna 30 Yıl Sonra İçini Vogue’a Döktü: Ageizm İle Savaşıyorum

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.