Madonna 30 Yıl Sonra İçini Vogue’a Döktü: Ageizm İle Savaşıyorum

Pop müziğin kraliçesi olarak bilinen Madonna, 30 yıl aradan sonra ünlü moda dergisi Vogue’a kapak pozu verdi. Efsane şarkıcının İngiliz Vogue dergisinin Haziran sayısında yayınlanacak fotoğraflarını ünlü Türk fotoğrafçı Mert Alaş ile ortağı Marcus Piggott çekti. Madonna’nın siyah-beyaz fotoğrafları büyük beğeni toplarken, dergiye verdiği röportaj ise yankı uyandırdı. 60 yaşına girdiği için cezalandırıldığını söyleyen Madonna, “Ageizm (yaş ayrımcılığı) ile savaşıyorum” dedi.

“İnsanlar Beni Susturmaya Çalıştı”

Madonna, verdiği röportajda kariyeri ve hayatı hakkında şöyle konuştu:  “İnsanlar hep bir sebepten dolayı beni susturmaya çalışıyordu; yeterince iyi olmadığım, yeterince iyi şarkı söylemediğim, yeterince yetenekli olmadığım, yeterince evlenmediğimden dolayı… Şimdi de yeterince genç değilim. Şimdi de ben ‘ageizm’ ile savaşıyorum. 60 yaşına girdiğim için cezalandırılıyorum.”  

Rol Modeli Yok

Ünlü şarkıcı, “İlham aldığınız biri var mı?” sorusuna ise iddialı bir yanıt verdi:  “Benim bir rol modelim yok. Çünkü kimse benim yaptığımı yapmıyor ve bu biraz korkutucu.” Madonna kimseyi kendisine rol model görmemesinin nedenini şu sözlerle açıkladı: “Mükemmel ve inanılmaz olduklarını düşündüğüm Simone de Beauvoir, Angela Davis gibi geçmişteki mücadeleci kadınlara bakıyorum, çocukları yok. Altı çocuğun bekar annesi olmak, yaratıcı olmaya, sanat yapmaya devam etmek, politik olarak aktif olmak, ses çıkarmak benim yaptıklarım. Dolayısıyla benim pozisyonumda kimsenin olmadığını söylemeye çalışıyorum.”

Önerilen İçerik: Efsane Rolüyle Oscar’ı Kapan Rami Malek Artık Bond’un Kötü Adamı

 

kooplogger

Yazar: İdil Ceren Yılmaz

Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.