GECENİN SESSİZLİĞİNDEN SERZENİŞLER -2-

Çok konuşasım yok, utanıyorum böyle olmaya, yaşamaya… Bugün gökyüzünde dolunay var; koca 30 günde sadece bir kaç gün dolunay oluyor, bütün  oluyor ay.. Bende koca bir ömrün sadece bir kaç  zaman zarfında seninle bütünleştim sonrasında ise sensizlik…

Sanıyorum her şeyle baş ederim, nafile, sensizliğe baş edemiyorum ve bunu kendi içimde yaşıyorum. Kabul edemiyorum baş edemeyişimi, umursamaz zihnimin seni ansızın hatırlamasını ve sana olan tutkunluğu mu kabul edemiyorum. Bu nasıl bir şeydir. Bu nasıl tezatlıktır. Tutulduysa eğer bir yüreğe, bedene,zihne, kopabilme mümkün müdür acep ondan. Naif yüreğim kaldıramıyor bunca şeyi, kaldırabiliyor gözükse de. Kafam iyi değil, bakıyorum maziye, sevdiğim onca şeyi unutturmuşsun bana . Gözüm nemleniyor bu satırları karalarken. Gözüme bile güç yetiremiyor bu sevdam. Lakin inatçı ve umursamaz bir tarafım var ki kafa tutuyor sen ve senin sevdana. Bir taraf ağır basar her zaman ve o seni sen yapan tarafındır.

Ben büyük konuştum, sevmem dedim , tutulmam dedim… Öyle bir tutuldum ki cezam ise bu tutkunluğa asi olan umursamaz benliğim…

Ne fayda ki bu yürek elbet bir gün uslanacak. Gerçek sahibini bulana kadar yaramazlığı göz ardı edilebilir. Cefasını bedenim ve zihnim çektiği sürece..

En güzel tarafı ne biliyor musun? Bir gün  sevdiğimde, sana olan sevgimi ebediyen unutabilecek olmam, çünkü başka birinin sevgisi üzerimdeyken o kişiye tüm sevgimle bağlanmam lazım, çünkü sevginin karşılığı sevginin sahibine çılgınca tutulmaktır. Sana nasıl tutuldaysam işte öyle. Sen ve ben olamadık çünkü hayat ve aşk zıt şeyler olabiliyor. Seversin ama hayatını ona veremezsin bir takım engeller çıkar önüne. Ya aşkını feda etmen lazım veya hayatını. Senin hayatın  benim sana ola aşkımdan daha üstün… Belki sen bunu anlayamıyorsun  ama ben gayet iyi anlıyorum ve seni senin mutluluğun için senden uzak duruyorum. Senin mutluluğun için sana olan aşkımı feda edebilecek kadar fedakar  olmam seni üzmüş olabilir ama emin ol senin  mutluluğun için. Sen mutluluğu hak ediyorsun. Mutluluğu sadece bir kişiye bağlayamazsın, illa o olacak diyemezsin…..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın
  1. Bir gün gerçek sahibini bulduğunda diyorsun ya işte ozaman da unutamassın o sevgiyi. Gene bi yerlerde durur. Sadece kendini kandırırsın. Nafile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.