Film Önerisi: Rose Adası'nın İnanılmaz Hikâyesi

Rose Adası Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Giorgio Rosa,  üzerine yapılan tüm baskılara rağmen kendi ilginç fikirlerinin peşinde koşmuş bir mühendistir. Dönemin koşullarından dolayı kendisine özgürlük aramıştır ve bu özgürlüğü Adriyatik Denizi’nde arkadaşı Maurizio Orland ile inşa ettiği 400 metrekarelik platform üzerinde bulmuştur. Ayrıca Giorgio Rose bu inanılmaz fikrini sevdiği kadının ilgisini çekmek için yapmıştır. Sevdiği kadın için ada inşa etmek mi? Bence çok havalı 🙂

Filmi izlerken ilham aldığım çok nokta oldu. Mühendislik öğrencisi olmam da etkiliydi. Özellikle mühendislik öğrencilerinin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Sadece mühendislik alanıyla ilgilenenler değil böyle harika hayalleri olan insanların izlemesini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Filmin gerçek hikaye olması beni daha da heyecanlandırmıştı. Sadece heyecanlandırmakla kalmadı ayrıca çok fazla merak etmiştim. Düşünün, bir adam ve arkadaşı İtalya kara sularının uzağına bir ada inşa ediyor ve bu adayı devlet haline getiriyorlar. Bu olayın sadece filmlerde olabileceğini düşünürüz fakat gerçek olması beni çok etkiledi. 

Film bana çok şey kattı, izleyecek olanlara da çok şey katacağından eminim. Hayallerimizden insanlar ve diğer etkenler yüzünden vazgeçmeyelim. Her hayal için her zaman bir ihtimal vardır ve o ihtimal ne kadar az olsa bile son anına kadar hayalimizi gerçekleştirmek için devam etmeliyiz. 

Alaiddin Bilginer
1881
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kendimize Uyguladığımız Psikolojik Şiddetler.

Kendimize Uyguladığımız Psikolojik Şiddetler.

Sonraki
MANDELA ETKİSİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.