Eylemleşsek mi? Eylemleşmesek mi?

Şu kelimeyi öyle çok seviyorum ki “Eylem”. 

Oldukça masum olan bu harekete geçme ifadesinin geldiği noktaya bakın hele. Şu diktatörlerin korkuları ifadelerin anlamlarını bile özgür kılamayacak kadar büyük , tehlikeli ve tehditkar.

 Ah bu dünya düzeninin katil ve zulümkâr ihtiyarları yok mu? 

Her destursuz baskılama yöntemini kendilerinde hak bilirler..  Önce bi geleceğinizin karanlığını kulağınıza fısıldarlar tedirgin etmek için.. Baktılar dirayetiniz yerinde, özgürlüğünüzün sonunu devreye sokarlar korku salmak için… A ama yinemi tık yok korku adına sizde yahu  . Canınız yahu canınız.. Biricik,gencecik,tek tane yekpare canınız..

 Bu kadarı da olmaz dediğiniz her hamleyi önünüze koyarlar yıldırmak adına. Diyorsunuz ki ben yılmam arkadaş canım onuruma feda olmayacaksa niye var.. Tam benlik bir sitem. Tehditler hadsizce mermi gibi yağıverir ıslandıkça daha da güçlenirsiniz de idrak edemezler işte.. 

Ne bilsinler onurlu yaşam ilkelerini.. Ya da bilseler engelemekten başka ne vasıfları var ihtiyar kan ve kavga sevicilerin.. Eylemleşin arkadaş sarı öküzün yasını bırakın da son öküze sahip çıkalım dünyaca.. Ah ne iyi olur bu diktatör dünyasının sınırları kalksa da dünya haritasıyla yaşasak.. Yaşatsak insanın ruhuna ve onuruna yaraşanları .. Kaldırılın elleri güneşe nazır. Hadi

okur

Yazar: BUKETOSTOP

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.