Eşitlik

O kadar geniş bir kavram ki.Kime göre, neye gore,nasıl sağlanır? Binlerce soru aklıma geliyor. Aslında özünde yanlış olan sistemin çarklarının yanlış donmesinden kaynaklanıyor. Herkes daha zengin, daha mutlu ve herşeyin eni olmak istiyor. Parası olanlar daha acımasız olabiliyor. Sistemin kendilerine yüklediği sorumlulukları yerine getiriyorlar sanki. Herkes sözle, parayla ya da davranışları ile birilerini ezmeye çalışıyor. Çünkü bu zamana kadar uygulanan politik, ekonomik, kültürel yönetim şekillerinin hepsi yanlış. Kimse özgür değil. 

Eğitim sistemi en çok yadirgadigim okullarda felsefe dersi yok. Yabancı dil eğitimi oldukça yetersiz. Matematik çok önemli. Bu bilimde mutlaka ortalamayı yükseltmek zorundayız. 

Insanlar sürekli sosyal medyada. Tüm dusmanliklarini, kinlerini, birbirlerine söylemek isteyip soyleyemedikleri şeyleri burada ima ederek paylasiyorlar. Ne kadar birbirimize uzaklaştık. Herkes haklı olma gücünü yaşamak istiyor.Oysa ki ,sorunları çözmek için biraz daha empati, yüz yüze paylaşım yeterli. Sistem ise fakirin sırtında yük. Tek kelimeyle bu. 

Şeyda
hayallerim,fikirlerim
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
#alıverdim #kitap #sonraağlarım
Sonraki
2020 İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizileri
2020 İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizileri

2020 İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizileri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.