2020 İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizileri

2020 İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizileri

Ülkece hatta dünyaca şu pandemi sürecinden hem çok sıkıldık hem de çok yorulduk. Bir an önce dışarı çıkmak ister olduk. İşte bu evde geçireceğimiz zamanlarda nefesinizi tutacağınız soluksuz izleyeceğiniz Netflix dizilerini sizler için derledim. Dilerseniz yazıya geçelim…

1. The Order

Daha öncede bu dizi listeme girmişti. Şimdi dizinin 2. sezonu yayında. Fantastik ve bilim kurgunun bir arada bulunduğu bu güzel dizinin ilk sezonunda Jack Morton adındaki karakterin Order yani tarikata girdikten sonra işin içine kurt adamlar dahil olunca her şeyi alt üst olur.

2. Altered Carbon

Bu diziye henüz yeni başlamama rağmen beni içine aldı. Bu diziye başlarken konusunu ve içinde neler anlatıldığını bilmenizde fayda var çünkü birazcık karışık geldi. Aslında kurgu insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Dizinin ilk sezonunda Takeshi adında kahramanımızın zihni buz içerisinde hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece varlıklı bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur.

3. Bodyguard

Bir politikacıyı korumakla görevlendirilen David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan; dengesiz ama cesur bir polis memuru olan David, kendisini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardım ederek hikaye başlar.

4. La Casa De Papel

Artık bu diziyi duymayan yoktur diye düşünüyorum. İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisidir. Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası,  büyük bir soygun yapmayı planlar. Profesörün amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Kısacası kurduğu ekibini eğitir. Olay bu şekilde başlar.

5. Reign

Uzun soluklu bir saltanat dizisi olan Reign, Kraliçe Mary’nin bilinmeyen ve daha önce anlatılmamış iktidara yükselme hikayesini anlatmaktadır. 15 yaşında ve Prens Francis ile nişanlıyken Fransa’ya gelmesi ve üç yakın arkadaşıyla yaşadıkları anlatılıyor. Öfkeli düşmanlar, karanlık güçler ve cinsel entrikalar dünyasında sarayda yaşarken hayatta kalma hikayesidir.

yazar

Yazar: Bilgesu Özkazman

İsmim Bilgesu. İzmir’de doğdum. Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunuyum. University of Essex MSc Marketing and Brand Management Master yapıyorum. Film izlemeyi, müzik dinlemeyi, kitap okumayı çok severim. Piyano çalıyorum, aynı zamanda fotoğrafçıyım. Yazmaya küçüklükten beri meraklıydım. Hep bir şeyler yazarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Hatta çıkacak olan bir kitabım var. Yeni şeyler denemeyi, keşfetmeyi ve takım çalışmasını çok severim. En sevdiğim renk mavi. Uğurlu sayım 13, başak burcuyum.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum