Bir parça dizi: Euphoria

    Bir sezondan oluşan bu gençlik dizisi birkaç liseli gencin hayatını anlatıyor diyebiliriz. İlk bölümde pek bir şey anlamayacağınız ama ileriki bölümlerde konuya hâkim olacağınız sürükleyici bir dizi. Dizinin ana karakteri, Zendaya’nın canlandırdığı Rue her bölüm hayatından bir konuya yoğunlaşıyor. Her bölümün başında Rue’nun hayatında yer alan arkadaşlarının hayatını Rue’dan dinliyoruz, ufak sahneler izliyoruz. Rue’nun anlattığı hikayeleri, diziyi birkaç başlıkta toplayacak olursak bu başlıklar; travma, sosyal medya, aşk ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri, cinsel hayat ve madde bağımlılığı olabilir.

   Rue’nun madde bağımlılığını annesinin yardımıyla yenmeye çabalamasını, madde bağımlılığının ona neler kaybettirdiğini, kardeşi Gia’nın bu olaylardan nasıl etkilendiğini, liseden arkadaşı olan Maddy ve Nate’in toksik ilişkisini, Maddy şiddet görse bile Nate’i koruma çabasını, Cassie’nın sosyal medyaya yayılan videosunun etkilerini, Kat’in sosyal medyaya yayılan videosu sonucu sosyal medyaya atılması para kazanması fakat bu yolun kötü etkilerini izleyeceğiz. 

   Madde kullanımı, dram, cinsel sahnelere hassasiyeti olanların izlemesini pek önermiyorum. Çocuklar için uygun bir dizi değildir. Kafamı dağıtmak için bir dizi arıyorum, aşırı düşündürecek bir dizi istemiyorum derseniz Euphoria sizin için uygundur.

Elif
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gittim vardı, Geldim yok.
Sonraki
Kadın hakları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.