Palm Dünyanın En Küçük Cep Telefonu Satışa Çıktı

Dünyanın En Küçük Cep Telefonu Palm Satışa Çıktı

Dünyanın en küçük telefonu olan Palm, önceki gün ABD’de satışa sunuldu. Palm, Android işletim sisteminin son sürümüne sahip. Geliştikçe boyutları büyüyen akıllı telefonlara tepki olarak doğan Palm’ın en büyük özelliği ise kredi kartı büyüklüğünde olması.

Telefon Google’ın uygulama mağazasındaki tüm Android uygulamalarını da çalıştırabiliyor. Fiyatı 350 dolar (2 bin lira) olarak açıklanan telefon hakkındaki ilk eleştiri ise batarya konusunda geldi. Telefonun boyutlarının küçük olması, cihazın bataryasının da küçük olmasına yol açtığı için Palm’ın pilinin kullanım süresi diğer akıllı telefonlara göre daha kısa. Cihaz düşük batarya değeri nedeniyle 4-5 saatlik kullanımdan sonra kapanıyor. İlk izlenimlere göre; Palm’ın Wi-Fi ve LTE özelliklerinde de bazı problemler olduğu belirtiliyor.

Dünyanın En Küçük Cep Telefonu Satışa Çıktı

Başarısını Zaman Gösterecek

Bu eleştiriler nedeniyle teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olması beklenmeyen Palm, ebatı nedeniyle pek çok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi de başardı. Palm’ın tüm dünyada aranan, dev teknoloji şirketlerinin telefonlarına rakip olup olamayacağını ise zaman gösterecek. Dünyanın en küçük cep telefonunun teknik özellikleri ise şunlar:

– 8MP ön ve 12MP arka kamera
– IP68 su ve toz direnci
– 3GB RAM
– 32GB depolama
– 800mAh çıkarılmayan pil
– Çift hoparlör
– 4G LTE, Bluetooth 4.2 low energy
– 802.11 b/g/n 2,4GHz Wi-Fi
– Çıkarılmayan nano SIM
– Android 8.1 Oreo
– Yüz ile kilit açma

Önerilen İçerik: Google, Dünyanın Diğer Yarısı da İnternete Ulaşabilsin Diye 20 Dolarlık Telefon Piyasaya Çıkarıyor

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.