Ege’nin Huzuru

Ege'nin Huzuru

Kapadokyaİstanbul, Konya derken şimdi de İzmir. Bu sefer hem gezmek hem kaçış. Ne zaman kafam bir şeylere atsa acil kaçış çantamı alıp çıkarım yola… Ama bu sefer farklı. Genelde İstanbul yapan kız, annemin güzel memleketine doğru yola koyuldu. Hem kafa dinleyip hem de kendimi Ege’nin sularına bırakıp kendime enerji yükleyecektim.

Erken saatlerde çıktığım yolda, 11-12 gibi kendimi atabildim otele. Burası gerçekten çok güzel. Yerleşip hemen denizin sularına attım kendimi. Biraz böyle takıldıktan sonra akşam için hazırlanmaya çekildim. İstikamet Alaçatı. Burada ise ilk durağım yel değirmenleri oldu. Muhteşem bir gün batımı görüntüsü beni karşıladı. Tabii fotoğraf çekmeyi, çekinmeyi de unutmadım. Haliyle sonrasında da akşam yemeği için bodrum mantısına geçtim. Muhteşem bir lezzet olan çıtır mantısını bir güzel mideye gömdüm. Sonra da kendimi saldım Alaçatı sokaklarına.

Saatler ilerledikçe daha bir hareketli oluyor. O kalabalıkta bile hiçbir midyeci gözümden kaçmaz.  Onu da hallettikten sonra dinlenmek üzere Ürkmez’de olan otelime geçtim. Sabah erken kalktıktan sonra kahvaltımı yapıp attım kendimi denize. Yarın döneceğim için zamanı iyi değerlendirmem lazım. 3 saat kadar plajda takılıp sonra Sığacık‘a doğru yola koyuldum.

Burada ilk durak Teos Antik Kenti oldu. Antik bölgeyi gezdikten sonra Sığacık sokaklarına saldım kendimi. Burada yöresel tatları denemeyi de unutmadım tabii ki. Benim favorim kabak çiçeği oldu. Akşama doğru da otele geçip biraz da Ürkmez sahilinde gezdim. Sonrasında dinlenmek için odaya geçtim. Ve sabah da erkenden yola koyuldum.  

Not: Sakın alışverişinizi sahil yerlerinden değil onun yerine penti gibi mağazalardan yapın derim 🙈 Bakalım sıradaki yolculuk nereye😉

Tuğçenazlı
Seyahat etmeyi seven. Merak ettiği yerleri hayallerde değil, anılara çeviren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İyi İnsanlar Hala Aramızdalar Mı?
Sonraki
Bir Olalım, Diri Olalım…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.