Kısa Bir İstanbul Kaçamağı

Kısa Bir İstanbul Kaçamağı

En son Kapadokya demiştik daha dönüş yolundayken sonra ki rotamız belirledik ve Esin’le birlikte uygun günümüzde yolla koyulduk bu safer bir farkla İstanbul benim ikici evim kendimi o yüzden bir keşif de değil de evimde misafirlerimi ağırlıyormuş gibi hissettim. Hem 2 kişi çıktığımız planda birden 5 kişi olduk. Sabah 7 arabasıyla Bursa’dan İstanbul yolculuğumuz başladı.

09:00 gibi Ataşehir’e gelmiştik oradan Kadıköy-Eminönü vapuruyla karşıya yolculuğumuz başladı. Denizin keyfini çıkara çıkara karşıya doğru yol aldık, tabi martılara simit vermeyi de unutmadık. Karşıya vardığımız da ilk durağımız Sultan Ahmet oldu, orada keyifli dakikalar geçirdik. Sonra Eminönü’nde kahvaltıya anca zaman gelmişken oranın atmosferiyle keyifler tavan yaptı. Ve Galata Köprüsü’nde Esin’le biz diğer kızlardan ayrıldık. Biz bu masal şehrin tadını çıkarmak, onlar alışveriş istiyorlardı.

Kısa Bir İstanbul Kaçamağı

İstiklal’e Yolculuk

Biz de Esin’le tünele binerek ilk olarak İstiklal Caddesi’nin tadını çıkarmaya gittik, tabi duyduğum her müzikle dans etmeyi de ihmal etmiyordum. Tabiki de benim Starbucks aşkım sebebiyle 2 saat kadar da mekana çakılı kaldık. Hem bu arada öğle sıcağını da atlatmıştık. Sonra da Ortaköy’e doğru harekete geçtik. Hem kime iyi gelmez ki Boğaz havası, orada da fotoğraflar çekmeyi ve çekinmeyi ihmal etmedik. Tabi ki Mado’nun muhteşem dondurmasının tadını da kumpirin de burada dibine vurduk sonra da bir bebek yapalım dedik ve yola koyulduk, tek farkla çünkü ben Esintoşu yürüttüm yarım saat kadar, sonra Bebek’te sahilde bisikletlerimizle tura koyulduk. Yavaştan gün batımın keyfini de Bebek Sahili’nde çıkardık.

Kısa Bir İstanbul Kaçamağı

Galata Macerası

Oradan tekrar taksime geçtik. Gece ayrı bir güzel bu şehir kesinlikle artık bundan eminim. Burada Galata’ya doğru yavaş yavaş, anın tadını çıkara çıkara yürüdük tabi her fotoğraf çekinirken arkadan geçenlerin bize poz vermesi de cabası. Galata son duraktı, tabi bu muhteşem ortamda fotoğraflarımı da fotoğrafçıya çektirmeyi ihmal etmedik. Ve Viyana Kahvecisi sana da hastayım. Senin de keyfini çıkardım tabi ki. Ve maalesef dönüş vakti yaklaştı, çünkü işler gereği Bursa’ya dönmemiz lazımdı. Saat 01:00 arabasıyla İstanbul’dan Bursa’ya doğru yola koyulduk.

Kendinize dostlar seçerken onunla ortak yanlarınıza bakın. Esin benim yolculuk konusunda birinci sırada olan arkadaşlarım arasında. Yakında daha iyi anlarsınız bakalım bundan sonra nereye kaçtık. 

Önerilen İçerik: Kapadokya Büyüsü Ve Anılarım

Tuğçenazlı
Seyahat etmeyi seven. Merak ettiği yerleri hayallerde değil, anılara çeviren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Genç Kuşak Neden Çalışmayı Seviyormuş Gibi Yapıyor?
Sonraki
Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor
Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor

Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oluyor, Telepati Hayatımıza Giriyor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.