Kapadokya Anılarım

Kapadokya Büyüsü & Anılarım

Bir anda gelişen durum karşısında Kapadokya yolculuğu için kısa süre içerisinde hazırlanıp çıkmam gerekiyordu. Öncesinde çantama rahat(pamuklu ürünler seçin) ve şık kıyafetler seçtim. Sonrasında Esin ile birlikte yolculuğumuz başladı. Gündüz vardığımızda ise koşturmacamız başladı. Öncesinde kahvaltı sonra da rehberimizi alarak gezimize başladık.

Nerelere mi gittik? Avanos, Ürgüp, Göreme birinci günkü duraklarımız oldu. Akşamında otelimizde konaklamaya çekildik. İnsanları gerçekten çok sıcakkanlı. Bu benim ikinci gidişim arkadaşımın da ilk gidişiydi. Ve ertesi gün başımıza gelecekleri tahmin ediyordum bundan yola çıkarak.

Kapadokya Anılarım

Kapadokya Büyüsü

Sabahın erken saatlerinde ikinci günümüze başladık. Bugünün programı Ihlara Vadisi, Güvercinlik, Yeraltı şehri, Tuz Gölü ve sonrasında dönüştü. Kahvaltıdan sonra Ihlara vadisine gitmek için araç hareket etti ve vardığımızda bütün ihtişamıyla 360 basamak ve 4 buçuk kilometre vadi bizi karşıladı. Şarkılar eşliğinde vadiye girdik; sonunu nasıl getireceğimizi bilmiyor ve o arada muhteşem atmosferin tadını çıkarıyorduk. Fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyorduk. Öyle böyle derken sonuna vardık. Bu arada unutmadan Kapadokya’ya yolunuz düşerse testi kebabı ve kağıt kebabını da denemenizi tavsiye ederim.

Kapadokya Anılarım

Bu gezide beni en çok etkileyen tabi ki yeraltı şehirleri oldu; akıl işi değil, sonuçta yerin kaç metre altında ve bazı yerlerden geçmek o kadar zordu ki. O insanlar orada nasıl yaşadı düşünmeden edemiyor insan. Yeni yerlerde ve maceralarda görüşürüz. 

Önerilen İçerik: Ege’nin Cennet Köşesinden Bir Tatil Seçeneği: Selimiye Köyü

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.