Çok Bilinmeyen 5 Türk Filmi

Kim demiş Türk’ler iyi film çekemez diye? İşte çok fazla bilinmeyen 5 Türk filmini sizlere paylaşıyorum.

EV

Oldukça gerilim dolu bu filmde bbg evlerini konu alan bir senaryo mevcut. Dönemin en meşhur yarışmalarından biri olan Biri bizi gözetliyor programları iyi eleştirilmiş bu filmde. Konusu ise şöyle ;

Yarışmacıların bir evde toplandığı ve birbiri ile olan ilişkilerini konu alan bir yarışmamız var. Bu yarışmaya davetsiz bir misafir girerek herkesi esir alıp odanın her yanına bomba yerleştirir. Sonu ise oldukça enteresan bir şekilde bitmektedir.

Arkadaşım Şeytan

Türkler felsefi film çeker mi? Evet çeker. İste size güzel bir örneğidir. Umutsuz bir sanatçımız bir gün bankta kara kara düşünürken şeytan yer yüzüne iner ve ondan ne istediğini sorar. Anlaşma oldukça basittir. Ün’ü karşısında ruhunu şeytana satacaktır. Sanatçı olan Fatih karakterimiz ise kuşkusuz şekilde bu şartı kabul eder fakat kaybedeceği bir şey var mıdır? Yoksa kaybeden şeytan mı olacaktır? Sonu harika biten güzel bir film sizlerle.

Kadın Düşmanı

Seri katilli filmlerimiz yok mu? Yanılıyorsunuz. Eski ama bir o kadar da etkili bir filmden de bahsetmeden olmaz tabi. Bu filmde bir dizi cinayetler konu alınmıştır ve ölen kişiler hep kadındır. Sonu aynı şekilde enteresan biten bir film. Hatta bir yerde okuduğuma göre Türk gerilim korku filminin öncülerinden birisidir bu film.

Zeynep’in 8 günü

Psikoloji filmimiz de yok değil. Hatta tek de değil. Bu film serisinden sadece birisi. Zeynep diye bir kızımızın 8 gününü ele alıyor filmde. İlk 1 haftaya baktığımızda hayatının ne kadar monoton olduğunu fark ediyordunuz. Ta ki biriyle tanışana kadar. Fakat işler bundan sonra da yolunda gitmiyor. Oldukça karamsarlık içeren bu film sizi oldukça etkileyecek. (Ali’nin 8 günü, Dİlber’in 8 günü serinin diğer filmleridir.)

Şeytan 

Uyarlama bir Türk filmini neden listeye ekledin dediğinizi duyar gibiyim. Zamanında belki korku alanında yaptığımız nadir korku filmlerinden biridir ki günümüzde bunu yapmıyoruz. O yüzden kült bir film olarak kanaatimce eklemek istedim. The Exorcist filmi orijinal olan filmdir. Bizim Türk filmi ise tamamen kopyalanmamıştır tabi. Orjinalinin daha korkunç olduğunu düşünüyorum. Konusu oldukça basit küçük kızımızın içine şeytan girer ve annesi başta en iyi doktorlardan yardım alır fakat bir çare bulamaz ve artık çaresizlik ile beraber dönemin en iyi araştırmacısından yardım talep eder. Olaylar bu şekilde gelişir.

Hiç düşünmeden izleyebilirsiniz. Herkese iyi seyirler.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.