Gelecek Dünya 2

Yıl 2055 – 2060 

İşsizlik oranı hızla yükseliyor. Robotlar çoğu mesleği ele geçirmiş durumda, düşünebiliyor ve bağımsız hareket edebiliyor. Yapay zeka insan zeka seviyesini aşmayı başarabildi. Artık robotlar insanlaşmaya başladı. İnsanlar gibi hissedebiliyor, düşünebiliyor, karar verebiliyor… 

Yıl 2060 – 2065 – 2070 

Doğa intikamını almak istiyor. Çünkü insanoğlu etrafta tek bir yeşil alan bırakmadı. Etrafınıza baktığınızda havada duran şehirler, yüksek binalar, gelişmiş teknolojileri görebilirsiniz. Ama bu durum birçok sorunu beraberinde getiridi. Hava ve ses kirliliği yüksek düzeyde, etrafa radyosyon yayılıyor, kanser vakaları artmış durumda ( Artık on kişiden dokuzu kanser) sağlıklı canlı sayısı çok düşük, toprak yapısı bozuldu… 

Yıl 2070 – 2075 

Dünya artık yaşanmaz hale geldi. İnsanlık uzaya göç etmek için hazırlanıyor. Ama büyük bir sorun var. İnsanoğlu dünyayı kirlettiği gibi uzayı da katletti. 

  İnsanlık ve dünya bir gün yok olacak. ( Belki de kıyamet günü insanlığı 2070 yılına kadar yok etti.) Ama dünyayı ve uzayı ( Uzayda bir milyona yakın çöp var.) bu süre kısalabilir. Bu kirlilikten sadece insanoğlu etkilenmiyor. İnsanların oluşturduğu kirlilik yüzünden haber kanallarında, sosyal medyada evsiz kalan hayvanların ve orman yangınlarının fotoğrafı yayınlanıyor. 

 Dünya insanlığa emanet edildi ve vakti geldiğinde Allah emanetini geri alacak. O zamana kadar emanete ve canlılara sahip çıkabilmeyi öğrenmeliyiz. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.