Konya’da Manevi Bir Tur

Nerde kalmıştık en son İstanbul demiştik değil mi? Kısa bir Konya yolcuğuna var mısınız?

Her gidişimde aşk oluyorum. Hem ne demiş Mevlana ”Ne olursan ol yine gel.” Bu kaçıncı oldu ben bile bilmiyorum. Bu sefer de Esin’in isteğiyle bir Konya yapalım dedik. 1 saat içinde hazırlanıp yola koyulduk ve erken saatlerde Hacı Bektaşi Veli ile gezimizi başlattık.

Konya'da Manevi Bir Tur

Orada ziyaretimizi yapıp yola devam ettik. Konya’ya vardığımızda da kahvaltı için Döner Kule 42’ci katta kahvaltımıza başladık. Burası bizim için farklı bir deneyimdi çünkü sürekli dönen bir kule ve muazzam bir manzara var. Burda biraz vakit geçirdikten sonra Esin’le beraber tekrar yola koyulduk.

Mevlana’da dualarımızı yaptıktan sonra bu güzel şehri fotoğraflamayı da unutmadık. Hediyelik eşyalarımızı aldık, ardından Konya’nın yüresel tatlarıyla kendimizden geçtik. Kelebekler vadisinde birbirinden güzel kelebekleri fotoğrafladık. Burası gerçekten harika bir yer yanında geçen kelebekler… Ve bilim müzesi bizi mest etti.

Benim programın yoğunluğu nedeniyle erkenden dönemek zorunda kaldık. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle Konya!

Önerilen İçerik: Türkiye’nin En Mutlu Şehri Neden Sinop?

Rapor Et

okur

Yazar: Tuğçenazlı

Kısaca her insan içinde yolcudur kimisi bundan ürker kimisi onunla dünya yı gezer. Galiba ben onlardan biriyim. Tasarımcı olmama rağmen. İyi bir gezgin olmak daha ağır bastı. İşte o andan sonra da benim maceram başladı. ☺️

İlk YazımBlog Yazarı

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları