KISA BİR MOLA! Seyahat Blog

 

  Kalabalık İstanbul trafiğinden, gürültüden ve sorunlardan ailecek bir hafta sonu uzaklaşmak isterseniz işte sizi davet etmek istediğim yer Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin güzel ve sakin tatil köyleri olacaktır. Cebeci, Kefken, Kerpe ,Kovanağzı, Kapri, Babalı Dikili, Kumcağız, Uzunkum, Pembe Kayalar gibi halka açık plajlarda dilediğiniz gibi eğlenecek, ister pansiyon konaklaması olarak ister çadır kurarak iki günlük hafta sonu tatilinizi yapabileceksiniz. Bungalov pansiyonlar ve ailecek kalacağınız apartlar var.

Kordon boyunca alkollü veya alkolsüz balık restoranları ve kafeler, canlı müzik dinleyeceğiniz otantik denize sıfır mekanlar, tertemiz kumsalı, kayalıkları, denizi ve doğasıyla sizi kendisine hayran bırakacak güzelliğe sahip. 

Ailecek gideceğiniz lunaparkı ve çocuk parkları, Kerpe de bir adet kadınlar plajı ve rengarenk sokakları sizleri bekliyor olacak. Doğayla iç içe çadır kamp alanları ve akşam denizin dingin sessizliğinde demlenen kahvenin fokurdayışı rüzgara karışacak. 

Trekking ve oryantiring alanları ile çevrili ormanları maceracı tatilcilere ev sahipliği yapıyor. Tüplü ve tüpsüz dalış için resif ve mağaralar bulunuyor. Eşsiz balık, yengeç gibi bir çok çeşit su canlılarını yakından inceleme imkanınız olacak. 

Ayrıca dış çekim fotoğrafçılarının da sık sık tercih ettiği mekanlar olarak biliniyor. Düğün, nişan, sünnet, evlilik teklifi gibi hatıraları unutturmayacak karelere ev sahipliği yapıyor. 

  Ulaşım yaz mevsiminde Kocaeli Körfez durağından kalkan 800C, 800K ve 800CK seferleri ile yapılmaktadır. 800C direk Cebeci ilçesine inerken, 800K Kerpe ilçesine gider. Hafta sonları yoğunluk olduğundan dolayı direk gideceğiniz yönün aracını seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. 

Özel araç ile gelecek arkadaşlar için km belirtmek gerekirse İstanbul-Cebeci arası 189km,Kefken Plaj yakınında eczane, sağlık ocağı, market, postane, kasap vb.  ihtiyaç halinde gidebileceğiniz yerler mevcut. 

  Yöresel köy pazarları, deniz feneri, tekne limanları, günlük tutulmuş balıklar ve balıkçı tezgahları.. Eğer yolunuz düşerse yazın doğal köy yumurtası ve Kandıra yoğurdunu almadan geri dönmeyin derim. 

 

Keyifli seyahatler ve bol kahkahalı tatiller dilerim.

Aleyna
İstanbul,Turkey
Önceki
Ama sabrımın yettiği kadar ama ömrümün yettiği kadar.

Ama sabrımın yettiği kadar ama ömrümün yettiği kadar.

Sonraki
Anksiyeteme karşı benim küçük ayrıntılarım

Anksiyeteme karşı benim küçük ayrıntılarım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.