Dört İşlem Bilmeyenler E-devlet Üzerinden Maske Alamayacak

Dört İşlem Bilmeyenler Ücretsiz Maske Alamayacak

 

PTT AVM üzerinden dağıtıma başlanıp sonra site çökünce e-devlet sistemine kaydırılan ücretsiz maske başvurularını maalesef birçok vatandaşımız yardım almadan yapamayacak.

Çünkü sistem dört işlem bilmeyene maske vermiyor. Doğrulama sistemi matematik işlemine bağlanmış.

Dört İşlem Bilmeyenler Ücretsiz Maske Alamayacak

Ülkemizde dört işlem yapamayan milyonlarca insan olduğuna eminim. MEB’in geçen yıl açıkladığı verilere göre öğrencilerin %16’sı dört işlem yapamıyor. Teknolojiyi kullanamayan ebeveynlere çocuklar yardım edecek ama çocuklar da bilmiyor. Bunu anlamak için veriye de gerek yok. Youtube’u açıp öğrenci röportajlarını izleyebilirsiniz.

Ayrıca ülkemizde okuma-yazma bilmeyen milyonlarca insan var. Çoğu ailesi yanında yaşasa da kimi kimsesi olmayan binlerce yaşlı var. Ücretsiz maskeyi sadece 20 ile 65 yaş arası alabiliyor.

İnterneti kullanamayan, mobil cihazı olmayan, bulunduğu yerde şebeke çekmeyen bir o kadar insan var. Köyde kasabada virüs mü olur diyenler olacaktır, karantina altına alınan köylere beldelere bakabilirler.

Bir de sistemde bir hata mevcut. Devletin sitesinde sadece dört işlemi yapıp onay kutucuğunu işaretlediğiniz takdirde sistemi bypass ediyorsunuz. Havaya sipariş oluşturabiliyorsunuz. Bunu neden test etmemişler orası da ilginç. Umarım düzeltirler.

Dört İşlem Bilmeyenler Ücretsiz Maske Alamayacak

Başvuru yapacağım sırada fark edip bunu yazmak istedim. Bir de sizlerle bir çarpım tablosu paylaşayım, bilmeyenlere yardımcı olur belki. Toplamayı umarım yapabilirsiniz.

Ücretsiz maske için bu linke gidebilirsiniz: https://basvuru.turkiye.gov.tr

Ben evden çıkıp korkmadan maskemi alırım derseniz Cumhurbaşkanının açıklamasına göre “parayla maske satışı asla yapılmayacaktır”. Bu kararı tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Dört İşlem Bilmeyenler Ücretsiz Maske Alamayacak

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gönüllü Karantina
Sonraki
Devletin Misyonu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.