Gönüllü Karantina

Gönüllü Karantina

Gönüllü Karantina

Selaam

Hepimizin zor günlerden geçtiği bir gerçek aslında. Kimimiz için daha zor eminim hem içinde bulunduğu şartlar hem kafa yapısı olarak herkesi aynı derecede zorlamayan bir süreçteyiz. İstediklerimizi erteledikçe ya da istediğimizi yapamayınca sağlık olsun deriz ya aslında bunun somutlaması yaşadığımız dönem. İmkanı olan şartları uygun olan ya da şartlarını uyumlayabilecek olan lütfen evde kalsın. Düşman sadece sana zarar vermeyecek çünkü sevdiklerine de zarar verebilirsin hatta sen zarar görmeden onlara zarar verebilirsin.

Tarihe tanıklık ediyoruz ve hiçbirimiz unutmayacağız bu dönemi yıllar geçip bugünleri çocuklarıma anlattığımda şunları demek istiyorum onlara. Anneniz güçlü kalabildi ve o dönem uzun zamandır arayıp bulamadığı ya da kaçtığı yalnızlıkla yüzleşti. Krizi fırsata çevirmeye çalıştı kendini tanımaya ne istediğini bulmaya çalıştı  belki. Hepimiz bir koşuşturmacının içerisindeymişiz meğer durup dinlenmeye en önemlisi kendini dinlemeye fırsat vermemişiz.

Kendi kabuğumuzdan çıkmak, içimize yönelmek ya benim hayalim ne yaşadığım hayattan beklentim ne gerçekten mutlu muyum ya da beni mutlu edecek olanı biliyor muyum dememişiz. Bir yol varmış önümüzde otopilotta yaşıyormuşuz rutini bozmak bozmaya çalışmak bile ürkütücü geliyormuş. Uzun zamandır bu kadar fazla düşünce üşüşmeşişti kafama ya da kalbim uzun zamandır bu denli sorgulamamıştı yaşadıklarımızı.

Değişimin içimde başladığını hissediyorum gecikmiş hatta geç bile kalmışım kendime o yüzden bazen anlamıyorum bu süreçte sıkılan bunalan insanları evet ben de bazen kahvemi alıp deniz kokusunu içime çekmek ya da özgürce sokaklarda gezinmek eski hayatıma geri dönmek istiyorum ama eski beni istemiyorum sadece. Keşke sizin kadar memnun olsaydım kendimden. Gönüllü karantina kaç gün sürer bilmiyorum ama kendime tatil vermiş gibi yapıyorum evim ıssız bir dağ evi şu an benim için. Bi nevi inzivaya çekildim. Elbet geçecek bugünler ve zümrüdüanka kuşu gibi doğmak istiyorum küllerimden ancak önce yanmam gerek, dahayı katmak istiyorum kendime her anlamda bakalım ne kadar başarabileceğimm 🔮.

Sağlıkla kalın efenim dışarıdaki virüsü görmezden gelmeyin izole kalın ama ruh hastası olmamak adına her söze inanmayın Nazım’ın nesliyiz biz umutla heyecanla elbet güzel günleri bekleyeceğiz. Umutlu günler hepimize 😍

Ceren Mina
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bu Dünya Günlerinde
Sonraki
Dört İşlem Bilmeyenler E-devlet Üzerinden Maske Alamayacak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.