Hafiflemen Lazım Senin

SIRLAR:

Herkesin mutlaka kimseye söyleyemediği bir sırrı vardır , sevdiklerinden gizlediği bir tutkusu vardır , kendine bile açamadığı bir rahatsızlığı vardır. Sırlar kötü değil aksine iyidir lakin size zarar vermediği sürece iyidir. Bazı sırlar bir süre sonra insanın canını yakmaya başlar. Kendini saplantılı hissetmesine sebep olur belki de . sevdiklerinden uzaklaştırır , yalnızlığa iter. Bu nokta da yapılması gereken de sırrınızı bir kişi ile paylaşmanız olacaktır.

Evet şuan bana sinirlendiniz ya da üzüldünüz farkındayım ama yapmanız gereken kesinlikle bu. İçinize attıkça sizi de yok etmeye başlayacak bazı sırlar. Kendini insanlara açamıyorsan bir kağıt parçasına , not defterine ya da bilgisayardaki metin dosyasına içini dökerek başlayabilirsin buna. Emin ol hafiflediğini sende hissedeceksin. Senin daha uzun ömürlü ve mutlu bir insan olman için bu kesinlikle gerekli olan bir şey.

Kendini kendine bile açamıyorsan sen nasıl sevdiklerinin dertlerini dinleyeceksin ki ? nasıl onların sırlarını saklayacaksın ? belki de sen kendi sırrının üzerini kapatmak için , arkadaşının sırrını bir başkası ile paylaşıp onu yüzüstü bırakacaksın. Belki onun üzülmesini bilerek isteyeceksin ki o sana bir sırrın var mı sorusunu sormasın diye. Çünkü ne de olsa kimse onun sırrını koruyamayan birinden sır almak istemez. Çünkü herkes senin gibi kendi yükünü hafifletmek için bir başkasının sırrını başkasına anlatmıyor.

DOSTLAR EDİN:

At kendini sokağa , in sahil kenarına , çek mis gibi deniz havasını içine , ve insanlar gözlemlemeye başla. Göreceksin. Acısı olan , heyecanı olan , korkusu olan bir çok insan dolaşıyor olacak o sahillerde. Gidip konuş birisi ile. Derdini dinle , dermanı olmayı dene. Anlamaya çalış karşındakini , belki o senden çok daha şeyler yaşıyor ? bunu anlayamazsın öyle hemen uzaktan doğru attığın bir bakışla ama bunu öğrendiğinde durumu düzeltmek için çabalayabilirsin.

ACIYA TESLİM OLMA

Var mıdır acaba gerçekten bir acısı olmayan insan ? ben olduğunu sanmıyorum. Çünkü acısız çıkmıyor bu hayatın tadı. İlla ki üzüleceğiz ve illa ki kırılıp acı çekeceğiz. Lakin savaşmayı kesmek hangi kitapta yazıyor ? ben söyleyeyim mi ? hiçbirinde yazmıyor ! her daim savaşmaya devam edeceğiz , çünkü hayat yaşamaya değer.

YÜKLERİNDEN KURTUL:

Tamam bu başlık biraz imkansız. Aslında imkanlı ama bir anda olacak şey değil tabi ki ama hafiflemen gerekli senin. Acıyı aşman gerekli. Seni anlayacak birkaç arkadaş daha bulduğun zaman işte hayat tadından yenmez bir hale geliyor insan için. Derdini anlattıktan sonra senin yüzünü güldürmek için kendi derdinden geçen iyi kalpli bir İnsanın bizim hayatımızda olduğunu bilmek yüzümüzde tebessüm oluşturuyor.

Böyle bir insan yok diyorsanız ise böyle bir insanı bu sefer de ya sizin bulmanız gerekiyor ya da o insan sizsiniz. Kendi derdinizi ihmal edip başkalarına koşuyorsunuz sürekli lakin size kendi derdini bırakıp da koşan bir insan henüz yok hayatınızda. Olsa bile çekiniyor muhtemelen.

ŞÜKRET:

Organlarının içine bir ruh gönderip senin bu hayatta düşünmeni sağlayan Yüce Rabbin için bulduğun her fırsatta dua et ki hafifleyesin. En çok da insanı bu hafifletir ya. Birden bire ettiği dualar.

 Her acı mutlaka bir gün aşılabilir arkadaşlar. Yeter ki siz kendinizi hayata bağlamayı başarın. Her yeni bir güne yeni istekler ve yeni hedefler ile uyanın ki hayat daha çekilebilir bir hale gelsin.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum