Cumhurbaşkanına Bir Daha Seçim Kazandıracak 5 Kolay Tavsiye…

Ak parti ve Cumhurbaşkanının seçim kazanma ihtimali hiç olmadığı kadar düşük.Ekonomik buhram,sosyal ve hukuksal sıkıntılar, kin ve nefret siyaseti,çoğalmış muhalefet ve eskimiş bir iktidar yüzü. 20 yıldan sonra artık iktidarın değişme ihtimali çok yüksek. Temel olarak seçim kazandıran en önemli etken ekonomi gibi gözükebilir. Ama bence bunun temelinde yatan iyi bir ekip,kalplere dokunmak ve hoşgörü. Ekonomik şartlar kötüyken bile değerler yargısı yöntemiyle işleri tersine çevirmek mümkün.Cumhurbaşkanının çok kolay uygulayıp , tekrar seçilme ihtimalini rahat bir şekilde yükseklere taşıyacağı 5 altın tavsiyem:

1) Süleyman Soylu ile yollarını ayırması gerek  Sayın Cumhurbaşkanın .Seçim döneminde çok antipatik ve tarafsız seçmene hoş gelmeyen açıklamaları ile partiye muhalefetten daha  çok zarar verdi. Karşı tarafa sürekli saldırgan ,aşağılayıcı bir siyaset sergiliyor. Yeni nesil siyasette bunun yeri yok.Artık saygının,sevginin olması halkları mutlu ediyor. Zaten ekonomik ve sosyal sorunlar almış başını gitmiş. Bu halk gerilmek istemiyor. Şovenizm siyaseti yapıyor sayın bakan. Cumhurbaşkanına faydasından çok zararı oluyor. Benim kanaatimce İbb seçimlerinin kaybedilmesinin en büyük sebeplerinden biri de onun açıklamaları. Karşı tarafa pkk,feto algısı yaratarak oy kazanılmıyor artık. Artık teknokrat bir siyaset tarzı önde geliyor. Bu sebep den  dolayı sayın bakan ve onun tarzı ile siyaset yapacak kim varsa görevden alması Cumhurbaşkanının  yararına  olacaktır.Ben halkın içinden geliyorum.Bunlar benim ve benim gibi çok kişinin düşünceleri.

2)A haberin sizi  övmesine izin vermeyin. A haber sizi her gereksiz övdüğünde oy kaybediyorsunuz Sayın Erdoğan . Sizin sırtınızdan geçinmeye çalışan her yorumcu medyada olduğunda siz antipati topluyorsunuz. A haberin taraflı olmasını sağlayın. Yanlış bir olayda bile sizi övmesine izin vermeyin.Yersiz övgü çok sayıda antipati topluyor. A haberin sizi her fırsatta övüp diğer partileri aşağılaması size oy kazandırmadığı gibi oy kaybettiriyor. Çok samimiyetsiz ve gerçek dışı övgüleri olan A haberi ve onun türevlerini devre dışı bırakın.Tarafsız olmasını sağlayın ve oluşan antipatik durumu en aza indirin.

3)Sosyal medya trollerini kapattırın.A haberin bir modeli sosyal medyada kendini dava arkadaşı olarak gösteren ama tek amaçları kendi maddi durumları olan trol taraftarlardır. Cumhurbaşkanının haberi olmayabilir ama her gün başka partilere sallayan ve Cumhurbaşkanını yerli yersiz samimiyetsiz şekilde öven bir trol ordusu var. Bu trol ordusu partiye hiçbir katkı sağlamıyor.Aksine bu samimiyetsiz kişileri görenler onlardan nefret edip,Cumhurbaşkanına da tepki gösteriyorlar. Bu sebepten dolayı sosyal medyayı titiz bir şekilde elden geçirilmeli . Başka partileri aşağılayan,sürekli kötüleyen ve Cumhurbaşkanını  sürekli övüp prim peşinde olanların konuşmalarını engelleyin .Samimiyet,hoşgörü ve saygılı bir  dil her şeyden önemlidir.

4)Parti içinde maddi durumu gereksiz yüksek olan kişiler uzaklaştırılmalı. Hakkında çift maaş konusu olan, fazla göze batarak zengin olan ve halk bazında yolsuzluk yaptığı düşünülen insanların tümü partiden ayrılmalıdır.Halk bu ekonomik kriz ile boğuşurken siyaset sayesinde güçlenen ve zengin olan kişileri görmek ,Cumhurbaşkanına olan nefreti arttıracaktır. Siyaset ve makam sayesinde servet edinen ,bunu halkı gözüne sokan kim var ise partiden ihraç edilmelidir.

5)En son madde en önemlisi bence . Hoşgörü ve saygı diliyle siyaset yapılması.Ak parti içerisinde o kadar kötü ağza,kin ve nefret söylemine sahip olan kişi var ki anlatamam size.Cumhurbaşkanı hem kendi hem de partisinin  ideolojisini değiştirmelidir.Kendilerinden olmayanı da kucaklayan,eleştiriye açık olan , herkesi olduğu gibi kabul eden, insanların değer verdiği şeylere saygı gösteren,dil,dil,ırk mezhep ayrımı yapmayan, diğer partilere karşı saygıyla siyaset yapan,hoşgörü dilini kullanan ve insanları aşağılamayan bir siyasi yol izlenmelidir. Partiye yaranma çabasında olan ağzı nefret kokan ve insanları ayrıştıran kim var ise hemen kovulmalı,tanınmamış genç,dinamik,eğitimli,eleştiriye açık bireyler partiye entegre edilmelidir. 

İnsanlar kavgadan,nefretten,siyasi hakaretlerden bıkmıştır.Halk artık saygı ve sevgi çerçevesinde iyi niyet ile hizmet siyaseti yapan parti ve siyasetçileri tercih etmektedir.Bu yüzden Cumhurbaşkanı parti ideolojisini,seçim stratejisini ve kadrosunu yenilemez ise kaybetmesi kaçınılmaz olacaktır…

Genç Siyaset
22 yaşındayım. Marmara Üniversitesi Ekonomi, İstanbul Üniversitesi Siyaset bilimi öğrencisiyim. Ekonomi ve siyaset alanında gündeme ilişkin yazılar yazıyorum. İlginiz için teşekkürler...
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çamurdan yaratılış kıssaları efsanelerden mi alintilandi ?? !

Çamurdan yaratılış kıssaları efsanelerden mi alintilandi ?? !

Sonraki
Gelmeyen

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.