Çin'den Uygur Hareketi Başkanı Ruşhan Abbasın Kızkardeşine 20Yıl Ceza

 Ruşhan Abbasın  Çin işgalindeki  Doğu Türkistan’daki  Uygurlara uygulanan Çin zulmünü ve  Çin nazi kamplarındaki Uygurlarla ilgi  kampanyalarından dolayı Kız kardeşi Dr.Gülşan Abbasa  20 yıl ceza verilerek  Ruşhan Abbas cezalandırıldı.

Hayatını hastaları iyileştirmeye adamış emekli bir tıp doktoruna bu cezayı vermek ancak intikam amacıyla olur. Evet,  Dr. Gülşen Abbas intikamcı adalet ve hukukun  olmadığı totaliter  faşist  ,komünist  soykırımcı  Çin devlettin kurbanıdır.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Wang Wenbing, Gülşenin bir terör örgütüne katılma, terör faaliyetlerine yardım etme ve kamu düzenini bozmak için insanları bir araya getirme suçlarından hapis cezasına çarptırıldığını söyledi. Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da  Çin yasalarına göre Uygur  doğmak otomatikman suç olarak görülüyor.

Ruşhan  Abbas, ömrünü  Doğu Türkistanın bağımsızlığına adayan  bir dava kadınıdır.“Campaign for Uyghurs”un (CFU -Uygur Hareketi)  Başkanı  olarak  doğu Türkistanda  Uygurların uğradığı  insan hakları ihlaleri  ve Çinin  Doğu Türkistan’da açtığı Nazi toplama  kampları konusunda  gelişmiş demokratik ülkelerin bilgilerine başvurduğu   bir uzman ve Uygur vatanseveridir.

Dr.Gülşan Abbasa  verilen bu  cezayla  Çin  Halk cumhuriyeti ÇKP  ve  Çin hakkında konuşanlara Doğu Türkistanın bağımsızlığı için mücadele edenlere gözdağı vermek istiyor.

Yücel Tanay
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Herkese Merhaba!
Sonraki
Gregor Samsa Değiliz

Gregor Samsa Değiliz

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.