Bodrum Tekne Kiralama ve Görülebilecek Eşsiz Koylar

bodrum tekne kiralama

Bodrum tekne kiralama şöyle bir Ege turu yapmak isteyen deniz sevenlerin Bodrum’a gittiklerinde vazgeçmediği aktivitelerden birisidir. Kimisi şehri ve gece hayatını tercih ederken kimisi de kendini yalnızca denize ait hissetmek ister. Ama Bodrum öyle bir rota ki ikisini bir arada yaşayabileceğiniz nadir yerlerden.

Hem şehir merkezinde keyif alabilir hem de şehirden, herkesten uzakta olmayı başarabilirsiniz. Bilinmezliklere doğru yolcuğu sevenlerdenseniz seçiminiz tabii ki de deniz olacak. Bunun için de bir tekne turu bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır. O halde rotanız da belli, Bodrum! Eşsiz koylar da benliğinizi yeniden inşa edeceksiniz. Tekneniz ile birlikte denizin derinliklerine doğru yapacağınız yolculuklar da bilinmezliklerin içerisine dalacaksınız. Adeta zamanı durduracak, zamanın bitmemesi için çaba sarf edeceksiniz. Daha önce rastlamadığınız balık türleri, geziniz boyunca size eşlik edecek. Hayatınızda belki de ilk defa göreceğiniz kuş türleri ve daha niceleri. Şehrin gürültülü hayatına geri dönmeyi aklınızdan bile geçirmeyeceksiniz.

En son kendinize ne zaman vakit ayırdınız hatırlıyor musunuz? Çok uzun zaman oldu dediğinizi duyar gibiyim. Öyleyse kendinizi ödüllendirmek için daha fazla geç kalmayın. Zaman akıp giderken, kendinizi bir sahile, deniz kıyısına atmak için yerinizde saymayı bırakın. Bu tatil kendinizi Bodrum tekne turu ile kendinizi ödüllendirin. Hayatı daha fazla geç olmadan yakalayın.

Bodrum Tekne Kiralama ile Gidilen Koylar

bodrum tekne kiralama ile hangi koylara gidilir?

Coğrafi olarak bir yarımada olan Bodrum’ın etrafı deyim yerindeyse koylarla çevrelenmiş durumdadır. Bu koylar mavinin türlü tonlarına ev sahipliği eder. Fakat tekne turları yarımada etrafındaki tüm koylar için geçerli değildir. Koyların içerisinde bazıları diğerlerine nazaran daha ön plana çıkmakta ve doğal olarak daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

Bu koylar: Akvaryum Koyu, Poyraz Koyu, Karaada – Kleopatra Mağarası, Meteor Çukuru, Yahşi Plajı, Orak Adası ve Poyraz Koyu’dur. Şimdi bu yerlerin özelliklerine biraz göz atalım.

Akvaryum Koyu

Bitezle Gümbet arasında yer kalan dünya harikası bir yerdir. Denizin muhteşem renklerini ve temizliğini görünce mest olabilirsiniz. Aynı zamanda denizdeki yaşamı da canlı canlı gözlemleme fırsatını buluyorsunuz.

Karaada – Kleopatra Mağarası

Bu mağarada ise bir sıcak su kaynağı yer alıyor. Buradaki şifalı çamurun ve sıcak suyun özellikle cilt hastalıklarına iyi geldiği biliniyor. Rivayete göre Kleopatra’nın güzelliğinin de bu mağaradaki su ve çamurdan geldiği söylenmektedir.

Meteor Çukuru

Binlerce yıl önce düşen bir meteorun eseridir kendisi. Suyun berraklığına ve temizliğine aldanıp yüksekten atlamanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü sığ bir kesimde yaklaşık 20 metre derinliğinde olan bir çukurdur.

Yahşi Plajı

Bitezden sonra bodrumun en uzun plajıdır. Temiz bir suya ve geniş plaja sahiptir. Diğer koylara göre daha soğuktur. Ayrıca plaj mavi bayraklıdır ve şnorkelli dalışlarınızda balık sürülerini de rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz.

Poyraz Koyu

Bu koyumuz ismini rüzgarlarından almaktadır. Her daim rüzgarlıdır bu koy. Çesitli renklerde süngerler, amfora parçaları mevcuttur. Ahtapot, müren, deniz yıldızı ve diğer ufak balık çeşitlerini görmeniz de mümkündür.

Orak Adası

Adamız orak şekline benzediği için isminin oradan geldiği söylenmektedir. Adamızın en büyük özelliği bodrumda kumu beyaz olan tek yerdir. Deniz dibinde görüş oldukça açıktır ve canlılık oldukça fazladır.

Bodrum Tekne Kiralama Nasıl Yapılır?

bodrum tekne kiralama nasıl yapılır?

Bodrum tekne kiralama turları yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu noktada asıl merak edilen ise Bodrum tekne kiralama nasıl yapılır? Öncelikle arama motorları üzerinden yapmış olduğunuz aramalar neticesinde turu tercih edeceğiniz işletmeye karar vermeniz gerekiyor. Onun ardından ise işletmelere ait internet sitelerinde listelenen farklı özelliklere sahip olan tekneler arasından beklentinize en yakın olanı seçebilirsiniz. Tekneler genel hatlarıyla kişi mevcudu, teknenin tipi ve yakıt türü gibi seçeneklerle karşınıza çıkacaktır.

Bodrum Tekne Kiralama Günlük Ne Kadar?

bodrum tekne kiralama günlük ne kadar

Günlük özel tekne turu fiyatları genellikle teknenin büyüklüğü, katılımcı sayısı, alacağınız hizmet ve seçtiğiniz tarih aralığına göre değişiyor. Bodrum tekne turu kaç tl? Standart ahşap tekneler ile yapacağınız özel tekne turu fiyatı günlük 1.750-2.500 TL civarında bir rakam tutuyor. Tabi bu rakam yoğun yaz döneminde değişiklik gösterebiliyor.

Bodrum Gu5let Kiralama

Bodrum’da lüks bir gulet kiralamak isterseniz standart teknelerden biraz daha pahalıya mal oluyor. Guletlerde de büyüklüğü, katılımcı sayısı, alacağınız hizmet fiyatı belirleyen temel unsurlardır. Lüks bir gulet ile yapacağınız özel tekne turu fiyatı günlük 4.000-4.500 TL civarındadır. Tabi tarihin önemine tekrar vurgu yapalım. Eğer yoğun yaz döneminde gelirseniz farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

biraztatil
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bodrum Orak Adası Tekne Turu
Sonraki
Bodrum Tekne Turu ve Gezilen Koylar
Bodrum tekne turu aktivitesi ile dünyanın dört bir yanından insanları en uğrak mekanlarını başında gelmektedir.

Bodrum Tekne Turu ve Gezilen Koylar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.