En güzel tatil yapabileceğiniz mekanlar

Kaş

Antalya denildiğinde Kaş ilçesi, anlatılması çok uzun sürecek geniş bir yapıya sahip olsa da bu bölgede yine de tatil için kısa kısa birçok önemli noktadan bahsedilebilir.

Antalya 

Antalya tatili için en popüler tatil yerleri Kaş, Alanya, Kemer ve Kalkan gibi birçok bölge tercih edilebilir. Plajlar, antik kentler, Antalya Hayvanat Bahçesi, Olympos Teleferik, Noel Baba Müzesi, Manavgat Şelalesi, Kalkan Plajları, Alanya Kalesi ve Düden Şelalesi gibi noktalar sayılabilir.

Fethiye

Fethiye Akdeniz’in en güzel gezilecek yerlerinden biridir. Fethiye Tatil Şehri’de bu sahil şeridinde yer alan son yıllarda turizm trendi haline gelmiş bir ilçemizdir. Diğer tatil bölgelerinden farklı olarak içinde bir çok farklı tatil çeşidi vardır. Özellikle konaklama anlamında hotel, apart, aile işletmesi pansiyon ve fethiye kiralık tatil villaları gibi alternatifleri vardır. Likya Uygarlığı şehri Fethiye Likya’nın en önemli kentidir. Fethiye, her ne kadar siyasi olarak Muğla iline bağlı bir ilçe olsa da, gerek Muğla merkeze olan uzaklığı, gerekse stratejik konumu nedeniyle kendi başına bir ilmiş gibi genişlemiş ve günümüzde pek çok şehir merkezinden çok daha büyük hale gelmiştir. Ege ve Akdenizin kesiştiği noktada bulunan bu doğa harikası belde en geniş tatil potansiyeline sahip merkezlerden birisidir. Bodrum ve Marmaris’in aksine kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Ölüdeniz

Fethiye içinde en önemli tatil destinasyonu Ölüdeniz’dedir. Ölüdeniz durgun berrak deniziyle herkesi kendine hayran bırakır. 

okur

Yazar: Burada-net

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.