Bodrum Tekne Turu ve Gezilen Koylar

Bodrum tekne turu aktivitesi ile dünyanın dört bir yanından insanları en uğrak mekanlarını başında gelmektedir.

Bodrum tekne turu aktivitesi ile dünyanın dört bir yanından insanları en uğrak mekanlarını başında gelmektedir. Kendine has koyları ile cennet vatanımızın güzelliklerinin bünyesinde barındırır. Şehir merkezi ayrı, denizi, koyları ayrı bir güzel.

Eğer siz de bu güzel şehrin tadını çıkarmak istiyorsanız Bodrum tekne turu sizin için biçilmiş kaftan. Sımsıcak hava, tepede güneş, şehrin, doğanın tadını çıkarmak için gereken tek şey yapmanız gereken harekete geçmek. Sonrasında ise size unutulmayacak bir deneyim yaşatacak olan bir tekne turuna katılmak.

bodrum tekne tatili

Bodrum Tekne Turu Tavsiyeleri

Bodrum’un güzellikleri saymakla bitmez ama Gökova Körfezi, ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Özellikle de Orak Adası…

Ancak karadan ulaşımın olmadığı bu noktada sizin için en ideal ulaşım yolu denizden geçiyor. Bodrum Orak Adası tekne turu olmadan da çekilmez zaten.

Bilinmezlere doğru yolculuk için beklemek, vakit ertelemek, işlerimi bitireyim öyle bir tatil yaparım demek, size kaybettirecek. Biraz mola sizin de hakkınız. Tatil planlarınızı düşündüğünüz günlerde ufak bir kaçamak için geç kalmadan hazırlıklara başlayın.

Çünkü Bodrum’a ayak bastığınız andan itibaren neden bu kadar geç kaldım diye kendinize hayıflanacaksınız. Uğrak mekanlarınızın başında gelecek olan Bodrum Gökova…

Tekne turu ile tadını çıkarabileceğiniz bu eşsiz doğaya kucak açmadan önce bölgeyi araştırırsınız. Bu eylem sizi geziye çıkmadan önce fikir sahibi edecektir.

Sabah saatlerinde başlayacak deniz yolculuğunda farklı koyları ziyaret edecek, yüzmeye doyamayacaksınız.

Ayrıca suyun altını merak edenlerdenseniz dalış merakınızı da giderebileceksiniz. Turkuazın derinliklerinde kaybolup sayısız deniz canlısını yakından gözlemleyeceksiniz.

Bodrum Tekne Turu Kiralama

Bodrum’da olup da şehrin tadını çıkarmak, koylara yapılacak ziyaretlerden geçer. Turkuaz renkli suların tadını çıkarmak, bambaşka bir tabiata kucak açmak sizin elinizde.

Özetle gözlerinizi kapatın ve zamanın kontrolünün bir an olsun sizin elinizde olduğunu ve tabiatın içinde kendi başınıza olduğunuzu hayal edin.

Bu enfes doğa harikasına rağmen serin sulara kendinizi atmaktan alıkoyan ne, onu düşünün. Sürekli iş hayatından bir şeylere yetişmeye çalışmaktan sıkılmadınız mı?

Sizin için mutluluktan geçen bir yol tabii ki var. Bodrum tekne kiralama seçenekleri ile de sizleri mutlu mesut edecek. Kalabalık rotalardan buraya kadar gelip, kendi başınıza seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Bodrum Tekne Turu Rotası

bodrum tekne turu tavsiyeleri

Bodrum tekne turu yapmaya karar verdiyseniz şimdi rotanızı belirleme vakti!

Karaada-Sıcak Su Mağarası: Rotaya Başlamak İçin İlk Durak 

Eşsiz güzellikleriyle doğanın binbir türlü rengine şahit olacağımız turumuz Karaada’dan başlıyor. Bölge doğal kaynak suları bakımından zengin olduğundan rahatlamak için birebirdir. Mağaralar içerisinde yer alan Sıcak Su Mağaraları 30 dereceye varan sıcaklığa ve kükürt içeren yapıya sahiptir.

Suya kendinizi bıraktığınız ilk andan itibaren kaslarınızın gevşediğini ve şehir hayatının getirisi olan ağrılarınızı arındırdığını hissedeceksiniz.

Bölgenin ulaşım olarak Bodrum limana yakınlığı ziyaretçilere büyük bir avantaj sağlıyor. Vücudunuzu burada dinginleştirdikten sonra tur olağanca keyfiyle devam ediyor.

Meteor Koyu

Meteor Koyu’nu duyduğunuzda ilk etapta gözünüzde engebeli taşlık bir alan canlanması muhtemel. Ancak bölge hiç de öyle bir yapıya sahip değil. Meteor Koyu her yönüyle Bodrum’u yansıtmaktadır. Berrak suyu, kumunun incecik yapısıyla pamuklar üzerinde yürüyormuş edasıyla denizin tadını çıkarabileceğiniz bir alan.

Tabiatın çeşit çeşit harikasına tanıklık edilen bu koyda mavinin yanı sıra yeşil tonlarınada rastlamak mümkün. Koyun etrafını sarıp sarmalayan palmiye ağaçları bölgeyi keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine haline büründürmektedir.

Akvaryum Koyu: Gördüğünüz Tüm Mavileri Unutun!

Meteor Koyu’nu da gezdikten sonra özellikle görmeniz gerek yerleden birisi de Akvaryum Koyu’dur. Koya gelene kadar hayatınız da onlarca farklı tonda mavi gördünüz. Ama buranın mavisi bir başka. Adından da anlaşılacağı üzere bölge son derece berrak bir yapıya sahiptir.

Teknenizden şöyle bir suya baktığınızda denizin dibine sanki bir kulaç mesafede olduğunuzu hissedeceksiniz. Aman dikkat edin bu sadece doğanın bir illüzyonu. 🙂

Tavşanburnu

Ülkemizin en nadide yerlerinden birisi olan Bodrum’da yüzmekten vazgeçemeyeceğiniz en keyifli yerlerden birisi de Tavşanburnu’dur. Rotamızın dördüncü durağı olan Tavşanburnu’nda fotoğraf makinenizi bir an olsun elinizden bırakamayacaksınız. Ya da anı yaşamayı seçip adanın ev sahipleri tavşanları göreceğiniz zamanı da bekleyebilirsiniz.

Kumluk

Mükemmel ilerleyeceğinden şüphenizin olmayacağı bu eşsiz turunuzu Kumluk’ta nihayete erdirebilirsiniz. Son olarak yıl boyunca bu an için yaşadınız belki de üstünüzde güneş altınızda eşsiz berraklığıyla deniz… Kısaca kendinizi tüm stres ve sıkıntılarınızdan arındıracak olan Kumluk Koyu’ndan denize doğru bırakın ve doğanın iyileştirici gücüne inanın.

biraztatil
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bodrum Tekne Kiralama ve Görülebilecek Eşsiz Koylar
bodrum tekne kiralama

Bodrum Tekne Kiralama ve Görülebilecek Eşsiz Koylar

Sonraki
APOKALİPTO – BİR KABİLE SAVAŞI

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.