Aşk Hayatında ‘‘Doğru İnsan’’ Terimiyle Tanışmanın 8 Yolu

Aşk Hayatında ‘‘Doğru İnsan’’ Terimiyle Tanışmanın 8 Yolu

Aşk, bugünlerde herkesin aradığı ama varlığından bir o kadar da korktuğu bir duygudur. Her aşk kıpırtısını hissettiğimizde ‘‘Acaba bu doğru kişi midir?’’ şüphesini hepimiz yaşarız. Peki, nedir bu doğru insan, nasıl anlarız?

Doğru insanı bulmak, aşkı tatmak ve aşkımızı sonuna kadar yaşatmak bütün insanların en büyük amaçlarından biridir. Richard Templar Aşkın Kuralları kitabında aşkı ve doğru kişiyi nasıl bulacağımızın yollarını anlatmıştır. Gelin hep birlikte bakalım.

Rol Yapmayın

Aslında insan her zaman personasına sığınma ihtiyacı duymaktadır. Her tanıştığı yeni insan hakkında ilk görüşte bir izlenime kapılır ve iyi izlenim bırakmak için o yargısına göre bir role bürünür. Fakat eğer karşınızdaki insana karşı bir elektriklenme hissettiyseniz bunu asla yapmamalısınız. Bu dürtüyü hepimiz hissediyorum tabi ki: ‘‘Onun hoşlanacağı gibi biri olmalıyım’’ Elbette kendinizi olumlu anlamda geliştirmeniz güzeldir ve olması gerektiği gibidir. Fakat eğer bu bir rolse uzun vadede korkunç bir ilişkinin ilk adımı olacaktır.  

Kendinizi İyileştirin

Hayatımızda hepimizin irili ufaklı travmaları, acıları var. İnsan önce bu acılarılarından ve travmalarından ders çıkarıp onları iyileştirmeyi öğrenmeli. Ardından kendi gibi yaralarını iyileştirmeyi becereme bilen, buna cesaret eden birini seçmeli kendine. Böylece birbirinizi anlayabilecek ve sağlam bir ilişki kurabileceksiniz.

Aşk Hayatında ‘‘Doğru İnsan’’ Terimiyle Tanışmanın 8 Yolu

Mutlu Olmayı Öğrenin

İnsan ancak kendisini mutlu edebiliyorsa başka birini de mutlu edebilir. Mutlu ve güvende hissedebilen bir insan yalnız kalma korkusuyla yanlış kararlar vermez. Karşısındaki insana da buna göre davranmaz, sağlıklı bir ilişki kurulabilir.

Hatalarınızı Tekrarlamayın

Elbette, insanın uzun süredir başa çıkmak zorunda kaldığı kötü tutumlarını bir anda değiştirmesi çok zordur. Fakat ilk adım insanın kendi kötü tutumlarını iyi bilmesidir. Onları bilirseniz frenlemeniz de daha kolay olacaktır. Hatalarından ders alabilen bir insan, hatalarını bilen bir insan karşı taraftaki insana da daha sağlıklı bir bakış açısıyla bakacaktır.

Bazıları Yasaktır

Bazı insanlar bazı insanlar için yasak bölgedir. Yani bu aynı ‘‘Balık baştan kokar’’ hesabı gibidir. Bazı insanların size uygun olmadığı ta en başından çok net bir şekilde görürsünüz. Eğer bunu fark ettiyseniz o ilişkiye hiç başlamayın. Ne kadar ileri giderseniz atlatmanız o kadar uzun sürecek ve çok zorlu olacaktır.

Kimseyi Değiştirmeyin

İnsanlar elbette ki değişirler, değişim dünyadaki en bariz gerçekten biridir. Fakat insan sadece kendisi bunu istiyorsa, bunu hazırsa değişim göstermeyi kabul eder. Bunun için kimseyi zorlamayın. Sizi sevdiği için değişmiş gibi yapan insan eninde sonunda eski alışkanlığına geri dönecektir.

Karşılıklı Saygı ve Değer Gözetilmeli

İlişkiler her zaman başındaki gibi tutkuyla devam etmez. Varlığınız belli bir noktadan sonra sıradanlaşabilir. Alışmak da çoğu zaman kötü bir şey değildir. Yalnız şu var ki, birine alışmak demek onu yok saymak demek olmamalıdır. Hala sizin mutluluğunuzla mutlu olan ve sorunlarınız için dertlenen biri olmalı. Yani size daima kıymet veren biri olmalıdır. Eğer böyle değilse, dışarıda size gerçekten değer verecek olan kişiyi bulun.

Her Sevgili Başka Biridir

Eski ilişkinizde yaşadıklarınızı, duygularınızı yeni ilişkinize taşıyamazsınız. Bu ilişkide var olmayan problemler doğurmaktan başka bir şey yapmaz. Herkes sadece kendi olduğu için muamele görmeyi hak eder. Başkasının hatalarını başkalarına yüklemeyin ve en önemlisi asla kıyas yapmayın.

Her insan bir deneyim elbette, fakat herkesin bir ‘‘doğru insan’’ tanımı var. Hepinizin iyi ilişkilerle doğru insan ile mutlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle!

Önerilen İçerik: İlişkilerinizi Kurtarma ve İnsanları Anlama Rehberi

 

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Elvis Presley’nin Hayatını Konu Alan Film Geliyor
Elvis Presley’nin Hayatını Konu Alan Film Geliyor

Elvis Presley’nin Hayatını Konu Alan Film Geliyor

Sonraki
Geleceğin Pazarlama Stratejisi: Neuromarketing

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.