Corona Evde Buldu Beni

Merhabalar Merhabalar efendim hoş geldiniz blog sayfama. Umarım umduğunuzu da bulursunuz yazdığım bu satırlarda tekrardan hoş geldiniz diyerek sizi corana iken yaşadığım hadiseleri benden dinlemeye davet ediyorum.

Bu corana beni de aldı geldi yapıştı virüs bana da peki nasıl geldi, belirtilerim nelerdi  neden geç öğrendim, hastanenin ihmalleri neydi ve nasıl iyileştim de  turp gibi ayaktayım hepsini anlatacağım şimdi sana size. Öncelikle coranadan en çok üniversitemin son senesini benden aldığı için kızgın ve aşırı sinirliydim bütün arkadaşlarımdan uzakta evin içine hapsoldum. İstemeye istemeye de olsa evden dışarı minimum şekilde ihtiyacım olmadan asla dışarı çıkmadım çıktığımda ise maskemi ağzımda eldivenimi elimde dezenfektanımı çantamdan  eksik etmedim korkum benden de çok benim yüzünden büyük aile bireylerine bulaşmasıydı.

Elimden geldiğince dikkat ettim bunalıma girdim ilk başlarda sonra evde de mutlu hoş vakitler geçirmenin yolunu buldum. Örneğin  beceriksizim diye düşünürken  lezzetli yemek ve tatlılar yapabildiğimi öğrendim. Yıllardır alıp bir gün okurum diye tuttuğum kitapları okumaya başladım, çok güzel dizi/ filmler ve programlar keşfettim (Bir Türk komedi programı önermem gerekirse  kesinlikle çoğunuzun izlediğini düşündüğüm izlemediyseniz de kesinlikle izleminizi tavsiye ettiğim Konuşanlar adlı programı izlemenizi öneriyorum. Hepimizin  gülmeye ihtiyacı olduğu zamanlardayız ama değil mi izlemek istiyorsanız Youtube platformundan izleyebilirsiniz  ) Sonra yeni yeni resimler çizmeyi denedim tabi bunu sadece bir kağıda değil taşlara da aktardım minimum seviyede olan yeteneğimi kısacası evde de zaman geçirmeyi öğrendim.

Eşyalarımı almak için yaşadığım şehre gittim tabi yine önlemlerimi alarak çok nadir dışarı çıktım genellikle hep arkadaşlarımla evde güzel vakitler geçirdim, döndüm  geri ailemin evine hiç bir rahatsızlığım yok gayet iyiyim sonra bir akrabamın ziyareti ile (normalde bu dönem de asla olmaması gereken bir ziyaret farkında ve bilincindeyiz ve çok pişman olduk karşımızda ki insanda dahil) virüs olmuşum ve bu virüs sadece bana değil aile apartmanında oturduğum için maalesef başkalarına da bulaştı öncelikle gidip test yaptırdım ailemle birlikte herkesin sonucu çıkarken benim sonucum çıkmadı 3 gün içerisinde açıklanıyor dediler 3 gün oldu açıklayan yok tabi yataktan tuvalete gitmeye bile halim yok ağrı sızı derken yatağa düştüm odamı ayırdım ama negatif olan birileri ile temas ettim. (ailemden) 4. Gün oldu açıklanmıyor baktım olacak gibi değil özel araç ile hastaneye gittim test olmamış yeni örnek istiyorlar ve normalde aramaları gerekirken aramadılar 5. Gün açıklandı ulan zaten karantina 10 gün 5 gününü evde yatarak ölmeyi bekleyerek geçirmişim şimdi soruyorum arkadaşım bu ihmal değil mi?

Her neyse ben pozitif olunca ayırdım odamı. Bu sefer kız kardeşimde belirtiler ortaya çıktı tekrar testler falan oldu bu sefer ikimiz kapandık odaya sonra anneme geçmiş bu süreçte yazık kadıncağız yaptırıyor yaptırıyor yok diyorlar   5. testinde ben ölüyorum dedi bu sefer  ciğer  filmi çektiler ciğerlerinde çıktı çıktıda bu virüs döneminde işin düzgün olmadığı dönemde hastaneye neredeyse  asgari ücret verdik biz bir şekilde hallettik te olmayanda ne olacak diye hiç düşünüyorlar mı acaba? Filyasyon ekipleri geldi ilacımızı getirdi içinde kaç adet kullanacağımız gibi bilgileri kapsayan bir not vardı ilaçlarımızı düzenli bir şekilde kullanmaya başladık bol bol meyve ekstra olarak C vitamini kullandık beslenme düzenimize çok dikkat ettik benim belirtilerim hayatımda ender baş ağrısı olan ben başımın ağrısı geçmedi bir ara gözlerim yerinden fırlayacak sandım en çok baş ağrısında zorlandım şiddetli boğaz ağrısı eklemlerimde ağrı nefes alırken zorlanma yaşadım ve son olarak ta çok fazla öksürük oldu bende bu arada öksürük bir ay gibi kaldı.

Doktorun verdiği karantina süresi 10 gündü normalde benim 5 gün geç açıklandı zaten 5 gün öyle kaldım evde 10 günde doktorun verdiği süre bir beş günde gönüllü olarak nolur nolmaz bulaştırmayalım millete diye kafadan ben bi 5 gün karantina yazdım kendime 20 gün kaldım. 20 günün sonunda ayıp olmasın bir oksijen alayım diye dışarı çıktım. Böyle geçti benim karantina sürecim umarım hiç kimseye daha fazla bulaşmaz bu hastalık ve biter çeker gider vücudumuzdan, ülkemizden, dünyamızdan umarım artık maske yüzü görmeyiz bir daha ama hepimiz dikkatli olalım bu kadar vakalar artarken hastalansanız bile hafif atlatmanız dileğiyle hoşça kalınnn 🙂

Ben kimim?
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Doğru insan
Sonraki
Tarih, Uygarlık Tüm yönleriyle Uygurlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.