Geleceğin Pazarlama Stratejisi: Neuromarketing

Geleceğin Pazarlama Stratejisi: Neuromarketing

Ekonominin sağlam temeller üstünde durmasında arz ve talebin sürekliliği çok önemlidir. Bizlerin geçmişte kullandığı satış ve pazarlama stratejilerini günümüzde de kullanmak pek akıllıca değildir. Çünkü yıllar ilerledikçe insanların dünyaya bakış açısı değişiyor ve bundan dolayı yeni yollar bulmamız gerekiyor. Bana göre bu yollardan birisi kesinlikle “neuromarketing”.

Neuromarketing Nedir?

Şöyle ki, bir tüketicinin bilinç dışı tüketme davranışlarını ölçen ve elde edilen verilerle pazarlama stratejisi oluşturan bir daldır. Bana göre ise insanların kafasındaki satın alma düğmesine basmaktır.

BU KESİNLİKLE YANLIŞ ANLAŞILMAMALIDIR!

Geleceğin Pazarlama Stratejisi: Neuromarketing

Neuromarketing sizi hipnotize edip satış yapma stratejisi değildir. Bu sistem sadece insanların neleri gördüğünde beyninin hangi kısmının aktif olduğu, hangi alanda düşündüklerini anlamak içindir.

İnsanlar değişiyor. Dünya değişiyor. Artık maziden bahsetmek bir şeyi değiştirmiyor. Önemli olan çağın gerisinde kalmamak. Çağın gerisinde kalmamak için de okumak ve araştırmak bir hayli önem kazanmış durumda. Şunu unutmayalım ki önceliğimiz zengin insan değil, bilinçli insan. İnsanlar bilinçli hale geldiğinde ekonomi zaten sıkıntı olmaktan çıkacaktır. 

Önerilen İçerik: “Neuromarketing” Eşittir “Algı Yönetimi”

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum