SEXIFY – KADINLARIN ORGAZMI ÜZERİNE

Herkese merhaba. Kısa bir aradan sonra beraberiz. Dün bir solukta izlediğim Sexify’dan bahsetmek istedim.

Sexify, Polonyalı bir seks komedisi televizyon dizisidir. Görselden hareketle karakterlerimiz kim önce onlardan bahsedeyim.

Solda pembenin içindeki kızımız Natalia. Anladığım kadarıyla babası yok. Annesi ona erkeklerle birlikte olursa başarısız olacağını öğretmiş. Ondan dolayı çok kapalı ve çok sert. Tek isteği başarılı olmak. Üniversitede yarışmada birinci olmazsa mezun olamayacak. Konusu aslında uyku. Fakat ilgi çekmez. Ve değiştirmesi gerekir. Herkesin düşündüğü tek şey olan Sex’i konusu yapar. Ama sexe sadece robotik bir eylem gibi bakmakta.

Ortada bulunan kızımız Monika. Ailesi zengin. Ailesinin bir türlü gurur duyamadığı, küçümsediği kızı. Babası üniversiteden başarıyla mezun olmuş. Ama aksine kızı Monika üniversiteyi sevmiyor. Ya üniversiteyi bitirmesi gerekir ya da babasının şirketinde çalışması. Sevmediği halde ilk seçeneği seçer. Erkek arkadaşını unutmak için başka erkeklerle birlikte olur. Ama başkalarıyla sevişirken de erkek arkadaşını düşünür. Aslında sorunu erkek arkadaşını düşünmesi. Çünkü onunla birlikte olmak istemiyordur artık. Yaptıkları Sexify uygulaması sayesinde sorununu da çözer.

Sağdaki kızımız ise Paulina. 23 yaşında nişanlıdır. Katolik aileden gelmektedir. Uyması gereken kurallar onu baskı altında hissettirir. Nişanlısı askeri okuldadır. Birlikte yaşıyorlar. Paulina için sorun cinsel tatminsizlikti. Çoğumuz için aslında sex ya da cinsellik diyince aklımıza gelen penis vajinal birleşimi. Aslında böyle düşünenleri de suçlamamak gerek. Çünkü öyle öğrenilmiş ve hala da devam eden bir konu.  Daha önce de bahsetmiştim Sex, Love and Goop’tan. Orada da aslında cinselliğe farklı bakış açıları sunuluyordu. Paulina dizide kendini keşfetme, sınırlarının dışına çıkma ve denemeyi ele alan bir karakter.

Bu üçlü nasıl bir araya geldi? Bu soruyu anlatıp spoiler vermeye devam etmektense cinsellik kelimesi üzerine yazmak istiyorum. Şunu diyebilirim. Sexify birlikte kadın orgazmını araştırıp yazılım haline getirdikleri uygulama.

Bence erkeğin de sadece penis vajinal birleşiminin olduğunu düşünmesi erkekleri erkekler ağlamaz kalıbı gibi bir kalıba sokuyor. Sanki insan değilmiş, ruhları yokmuş gibi bir izlenim yaratıyor. Evet, kadınların orgazmı karmaşık ve dünyanın genelinde tabu olduğunu düşünürsek cinselliğin geleneksel, ilkel haliyle devam etmesi son derece normal.  Ama kadın orgazmı üzerinde çalışılırsa erkeğin de ilişkiden çok daha verim alacağını düşünmekteyim.

Dizide birkaç şey dikkati çekmişti. İlki avuç içlerinin de orgazm yaratabileceği, diğeri orgazmın beyinle alakası olduğu, son olarak da her kadının kendinde neyi sevdiğini biliyor olduğu.

Cinsellik hayatımızın aslında her anında olan ama adını cinsellik olarak yakıştıramadığımız davranışlar içerir. Mesela saçlarını tarıyor oluşun, kolye takışın, makyaj yapışın, şapka takışın, sarılmak… yani kendini tanıma yolunda atılan adımları içeriyor. Eğer bu yazdıklarımı okumuşsan sana şunu diyebilirim ki insanın kendini tanıması varlığını onurlandırdığı çok güzel, asla bitmeyecek bir süreç. Senin de bu yola çıkmanı, çıkmışsan farklı şeyler denemeni çok isterim.

Bir de şunu diyip bitirmek istiyorum. Evet cinsellik hayatımızın her anında var, yaptığımız işe de yansır, ilişkilerimize de. Bu demek değil ki hemen tanıştığın biriyle derin bir şeyler yaşa ya da tanıştığın herkesle konuş. Ki dediğim gibi hala tabu olan ve olmaya da devam edecek bir konu. Cinselliği öğrenmek istiyorsan dizileri araştırabilirsin, Cem Keçe, Tuna Tüner, Rayka Kumru gibi isimleri takip edebilirsin.  Teşekkürler.

Şeker Yumağı
Başkaları için kendinizden vazgeçmeyin:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Zayıflatan Smoothie Tarifleri ile Daha İyi Hissedin
Zayıflatan 6 Smoothie Tarifi

Zayıflatan Smoothie Tarifleri ile Daha İyi Hissedin

Sonraki
FOTOĞRAFTAKİ (S)İZ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.