Dizi Önerisi; Severance

Oyuncu kadrosu ve gizemi sayesinde çok beğendiğim bir diziyi sizlere tanıtacağım bugün. Yaklaşık 2 dakika önce bitirdim ve bitirir bitirmez bu gizemli, bilim kurgu dizisini sizlere önermek istedim. 

Aynı gün içerisinde iki farklı hayatınızın olduğunu düşünün. Birisi iş yeri diğeri ise normal hayat. İş yerine gittiğinizde normal hayatınız hakkında hiçbir bilgiye sahip olmuyorsunuz, normal hayatınıza döndüğünüzde ise iş hayatınız hakkında hiçbir bilgiye sahip olmuyorsunuz. Böyle bir şey ister miydiniz? Diziye başlamadan düşünmeden isterim demiştim, fakat yine de siz düşünün 😀

Dizideki göndermeler çok hoşuma gitti. Özellikle başlangıçtaki anne rahmine benzetilen masa aslında dizi hakkında birçok şey açıklıyor.

Buradaki mesaj çok basit aslında. Bu iş ile yeniden doğuyorsunuz. Beyniniz boş ve hayatınızın geri kalanı hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Dışsal ve içsel kavramların kullanılmış. İş yerinde içselsiniz, iş yeri dışında ise dışsalsınız. Böyle bir durumla karşılaşsanız dışsalınızı merak eder misiniz? Açıkçası ben çok merak ederim ve dışsalımla tanışmak için her şeyi yaparım. Fakat dikkat edin kendinize zarar vermeyin yoksa dışsalınız tarafından azar işitebilirsiniz.

Dizinin en beğendim yanlarından birisi de bizleri düşündürmesi oldu. Böyle bilim kurgu ve gizemli diziler beni çok düşündürüyor, etkisinde bırakıyor. Bunun yanı sıra dizinin psikolojiyi işleyiş şekli de övmem gereken ayrı bir güzel yanı diyebilirim. Dizide övülecek çok şey var umarım diğer sezonlar bu akışı bozmazlar.

yazar

Yazar: Alaiddin Bilginer

1881

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum

  1. Güzel bir dizi daha önce de duymuştum şimdi ise kafamda pekiştirme mi sağladın. Bilim kurgu dalında yılın öne çıkan dizisi gösteriliyor. Böyle düşürdüren ve etkisini bırakan diziler benimde hoşuma gidiyor. Yazın içinde eline sağlık <3