Aşırı Seveceğiniz Film Önerileri II

Merhabalarr 🙂 Nasılsınız ? umarım iyisinizdir. Finallerim dolayısıyla biraz ara vermiştim fakat instagram hesabımızdan paylaşımlarımız devam ediyordu. Tekrardan buralardayım. Artık haftada 1 film/dizi önerisi, 1 de deneme yazısı yazacağım. 

Bugün sizler için dram, komedi ve bilim kurgu filmleri seçtim. 

İlk önerim aksiyonlu bir film. 

In Time (Zamana Karşı)

6,7 / 1s 41dk / Bilim Kurgu, Gerilim

25 yaşından sonra daha fazla yaşlanmayacağınızı ve paranın yerini zamanın aldığını düşünün.
Düşünebildiniz mi ? Güzel şeyler uğruna, karnımızı doyurmak uğruna, arkadaşlarımızla vakit geçirmek uğruna para yerine hayatımızı, zamanımızı verdiğimizi düşünün. Mesela bir fincan kahve içebilmeniz için 3 dakikanızı vermeniz gerek. Bugünkü filmimiz bu anlatmaya çalıştığım hayatı kurguluyor ve bize sunuyor.

Zenginler düzen içerisinde rahatça yaşarken fakirler bir saat daha fazla yaşayabilmek için çalışıyor, dileniyor veya başkalarının zamanını çalıyorlar.
Başrolümüz Will annesi ile birlikte şehir merkezinin uzağında bir mahallede yaşamaktadırlar ve herkes gibi hayatlarını devam ettirebilmek için çalışırlar. Fakat bu adaleti olmayan düzen Will’in canını sıkmaya başlar ve sisteme, düzene karşı çıkar.

Yine özgün konulu; içerisinde aşk, öfke bulunduran güzel filmlerden biri. İzlemenizi isterim…

Bir sonraki önerim daha gerçek bir hikayeden uyarlama.

Lion

8 / 2s 9dk / Dram

Bir gün abisiyle birlikte tren istasyonuna giden Lion abisini beklerken tren içerisinde uyuyakalır. Abisi o sırada çalışıyordur bu yüzden Lion ile pek ilgilenememiştir. Trende uyuyan Lion gözünü açtığı zaman kendisini bir şehir merkezinin ortasında buluverir. Şehir hayatında uzakta yaşamış küçük bir çocuğun yolunu bulması bir hayli zor olacaktır tabii. Koca şehirde yalnızlığı ve çaresizliği tatmak zorunda kalan Lion bir aileye sahip olmasına rağmen kimsesizler yurduna gitmek zorunda kalır. Oradaki durum da pek iç açıcı değildir. Bunun üzerine bir aile onu evlatlık alır. Her ne kadar Lion’a güzel, sevgi dolu bir aile hayatı sunsalar da Lion içindeki aile özlemini gideremez ve gerçek ailesini aramaya başlar. Fakat bu onun için çok zordur. Çünkü yaşadığı yerin neresi olduğunu hatırlamıyordur.

Çok güzel ve ince düşünülmüş duygusal bir filmdi. Gerçek hayattan uyarlanması beni bir hayli etkiledi. Hepinizin izlemesini tavsiye ederim..

Son önerimi komedi tatlı bir filmle yapmak istedim. 

Stajyer

7,1 / 2s 1dk / Komedi

Başarılı bir şirketin sahibi olan Jules Ostin, çalışanlarından birinin tavsiyesiyle yeni bir stajyer programı başlatır. Biraz yaşını almış insanlara yönelik olan bu deneysel programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker olur. Şirketin yaş ortalamasını bir hayli yükselten Ben, enerjisini de yükseltir. Başta şirkettekiler Ben için ümitsiz olsalar da, onları baya şaşırtacaktır ve zamanla bu iş ilişkileri sıkı bir dosluğa dönüşecektir.

Film çok keyifli ve akıcıydı. Ben o kadar sempatik birisi ki izlerken keşke benim de böyle dedem olsa diye düşünmedim değil. Böyle tatlı bir filmi izlemenizi isterim.

Umarım beğenmişsinizdir. İzlediyseniz mutlaka yorumlarda bekliyorum.. Beğenmeyi de unutmayııınn 🙂 Ayrıcaa dıscord hesabımızda her hafta film gecesi, oyunlar düzenliyoruz. Instagram ve Dıscord hesabımızda da sizleri görmek isteriz. İyi günler, iyi haftalaarr 🙂 🙂 

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Değişmeyen Gündem
Sonraki
EN BEĞENECEĞİNİZ KORE KİŞİLER/GRUPLAR

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.